UrDUda maxsus-taktik o‘quv mashqi o‘tkazildi
Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi tomonidan maxsus-taktik o‘quv mashqi o‘tkazildi. Unda professor-o‘qituvchilar, talabalar va ishchi xizmatchilarning xavfsizligini ta’minlash, yong‘in va boshqa noxush holatlarda sohaviy xizmat xodimlarining birgalikda samarali harakatlanishini tashkil etish asosiy maqsad qilib belgilandi.
Dastlab talabalarga sodir bo‘lishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlar va yong‘inlarni oldin olish hamda favqulodda vaziyatlar yuz berganda to‘g‘ri harakatlanishlari bo‘yicha mutaxassislar tomonidan tushuncha va tavsiyalar berildi.
Shundan so‘ng, yongʻin va zilzila sodir bo‘lgan paytda talabalarning to’g’ri harakatlanishlari borasida taktik mashqlar amaliy tarzda ko’rib chiqildi.

A special tactical training exercise was held at UrSU
Today, a special tactical training exercise was held at Urgench State University by the Emergency Situations Department of Khorezm region. In it, the main goal was to ensure the safety of professors, teachers, students and employees, to organize effective joint movement of field service employees in case of fire and other unpleasant situations.
First, the students were given insights and recommendations by experts on how to prevent possible emergency situations and fires, and how to move properly in the event of an emergency.
After that, tactical exercises regarding the correct movement of students in the event of fire and earthquake were considered in a practical way.