Koreys tilini birgalikda o'rganamiz
Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari orasida koreys tilini o’rganishga qiziqishning ortishi bois universitetimizda 2023-2024 o'quv yilidan boshlab Janubiy Koreyaning Soon Chun Hyang universiteti bilan hamkorlikda  “Filologiya va tillarni oʻqitish: koreys tili” bakalavr yo’nalishi tashkil etildi. Bugungi kunda universitetimizda koreys tili va madaniyatiga qiziqishi baland yoshlar ushbu yo’nalishda tahsil olmoqda.
Urganch davlat universiteti va Janubiy Koreyaning Soon Chun Hyang universiteti o'rtasida YOSHLAR FORUMI (Students' Forum) bo'lib o'tgan edi. Ushbu forum doirasida Xorijiy filologiya fakultetining talabalari faol ishtirok etishdi. Shundan so’ng, hamkor universitet tomonidan  talabalarimizga sertifikatlar jo’natildi. 1-mart kuni  fakultet dekani Z.Jumaniyozov va bir guruh o’qituvchilar talabalarga sertifikatlarini tantanali topshirdilar.

Let's learn Korean together
Due to the increased interest in learning the Korean language among the students of the Urgench State University, starting from the 2023-2024 academic year, the bachelor course "Philology and language teaching: Korean" was established in cooperation with South Korea's Soon Chun Hyang University. Today, young people who are interested in the Korean language and culture are studying in this direction at our university.
A YOUTH FORUM (Students' Forum) was held between Urgench State University and South Korea's Soon Chun Hyang University. Students of the Faculty of Foreign Philology actively participated in this forum. After that, the partner university sent certificates to our students. On March 1, the dean of the faculty Z. Jumaniyozov and a group of teachers solemnly handed over their certificates to the students.