Koreys tilini birgalikda o'rganamiz
Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari orasida koreys tilini o’rganishga qiziqishning ortishi bois universitetimizda 2023-2024 o'quv yilidan boshlab Janubiy Koreyaning Soon Chun Hyang universiteti bilan hamkorlikda  “Filologiya va tillarni oʻqitish: koreys tili” bakalavr yo’nalishi tashkil etildi. Bugungi kunda universitetimizda koreys tili va madaniyatiga qiziqishi baland yoshlar ushbu yo’nalishda tahsil olmoqda.
Urganch davlat universiteti va Janubiy Koreyaning Soon Chun Hyang universiteti o'rtasida YOSHLAR FORUMI (Students' Forum) bo'lib o'tgan edi. Ushbu forum doirasida Xorijiy filologiya fakultetining talabalari faol ishtirok etishdi. Shundan so’ng, hamkor universitet tomonidan  talabalarimizga sertifikatlar jo’natildi. 1-mart kuni  fakultet dekani Z.Jumaniyozov va bir guruh o’qituvchilar talabalarga sertifikatlarini tantanali topshirdilar.

Изучаем корейский вместе
В связи с возросшим интересом к изучению корейского языка среди студентов Ургенчского государственного университета, начиная с 2023-2024 учебного года, совместно с южнокорейским университетом Сун Чун Хян был создан курс бакалавриата «Филология и преподавание языков: корейский язык». Сегодня по этому направлению в нашем университете учатся молодые люди, интересующиеся корейским языком и культурой.
Между Ургенчским государственным университетом и южнокорейским университетом Сун Чун Хян состоялся МОЛОДЕЖНЫЙ ФОРУМ (Student's forum). Студенты факультета иностранной филологии приняли активное участие в этом форуме. После этого университет-партнер разослал нашим студентам сертификаты. 1 марта декан факультета З.Джуманиезов и группа преподавателей торжественно вручили студентам сертификаты.