Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi  14-mart kuni Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi.
Unda birinchi prorektor D.Ibodullayev va fakultet dekani oʻrinbosari U.Doʻschanov ishtirok etdi. Dastlab rektor talabalarni muborak Roʻzayi Ramazon oyi hamda kirib kelayotgan Navroʻz ayyomi bilan samimiy qutladi.
Shundan soʻng, mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga koʻtarilgani, yoshlarning oʻz iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotgani, xususan, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida toʻxtalib oʻtildi. Universitet ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish va darslarga oʻz vaqtida kelish uqtirildi. Talabalarning muammolari, taklif va tashabbuslari so'raldi.

Очередная встреча ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева состоялась 14 марта со студентами 1-курса факультета естественных и сельскохозяйственных наук.
В нем приняли участие первый проректор Д.Ибадуллаев и заместитель декана факультета У.Досчанов. Сначала ректор тепло поздравил студентов с благословенным месяцем Рамадан и наступающим праздником Навруз.
После этого было обсуждено, что государственная политика в отношении молодежи в нашей стране поднята на более высокий уровень, создаются широкие возможности для раскрытия молодыми людьми своих талантов и потенциала, в частности, создаются условия и возможности для студентов университета. Требовалось строгое соблюдение внутреннего распорядка университета и пунктуальность занятий. Были выяснены проблемы, предложения и инициативы студентов.