Obod va fayzli mahalla—yurt koʻrki
Bugun Urganch davlat universitetida “Obod va fayzli mahalla — yurt ko‘rki” shiori ostidagi umumxalq xayriya hashari uyushqoqlik bilan boshlab yuborildi.
Oliygoh  hududida belgilangan reja asosida keng ko‘lamdagi obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda. Hasharda universitet jamoasi, professor-o’qituvchilari hamda koʻngilli talaba-yoshlar faol ishtirok etmoqda.  Barcha daraxtlar oqlanmoqda,  daraxtlarga shakl berilib, hudud atrofi begona o'tlardan tozalanmoqda.
Ushbu xayrli tadbirda Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakulteti jamoasi alohida tashabbus bilan chiqib, manzarali va mevali daraxt ko‘chatlarini ekish va hududni tozalash ishlariga o’zlarining hissasini qo’shishmoqda.

A prosperous and favorable mahalla is the beauty of the country
Today, at Urgench State University, a republican charity event under the slogan “A prosperous and favorable mahalla is the beauty of the country” started in an organized manner.
On the basis of the established plan, large-scale beautification and landscaping works are being carried out in the territory of university. The university team, professors and teachers and volunteer students actively participate in the event. All the trees are being pruned, the trees are being shaped, and the area is being cleared of weeds.
At this auspicious event, the team of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences takes a special initiative and contributes to planting ornamental and fruit tree seedlings and cleaning the area.