Prezident topshirig′i ijrosi amalda
Xabaringiz bor, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Urganch tumani  “O‘rta do‘rman” mahallasida oʻziga biriktirilgan yoshlar xonadonlarida boʻlib, ularning muammolari yuzasidan o′rganish ishlarini olib bormoqda.
Bugun, 24-aprel kuni ana shu oʻrganilgan muammolarni tizimli hal etish, mahalla yoshlarini hayotda oʻz oʻrnini topishlarida koʻmaklashish, ularning bandligini taʼminlashga hissa qoʻshish maqsadida mahalla qoshidagi maktab binosida yoshlar va ularning ota-onalari bilan uchrashuv tashkil etildi. Unda yoshlarning murojaatlaridan kelib chiqib, qiziqish va imkoniyatlari inobatga olingan holda tikuv mashinalari, kompyuter toʼplamlari berildi.
Uchrashuvda yoshlar va ularning ota-onalari bilan suhbatlashib, qanday yordam zarurligi haqida soʻraldi. Rektor ushbu maktabda nafaqat oʻziga biriktirilgan yoshlar, balki ushbu maktab oʻquvchilari uchun matematika, fizika, til va adabiyot, ingliz tili hamda IT toʻgʻaraklarini bepul tashkil qilib berilishini bildirdi. Urganch davlat universiteti oʻqituvchilari tomonidan mahalla yoshlari qiziqishlaridan kelib chiqib, bepul kurslarda oʻqitilishi yoshlarning ota-onalari tomonidan juda iliq qarshi olindi.

Выполнение поручения Президента продолжается
Как известно, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев находится в прикрепленных к нему домах молодежей в махалле «Средний Дорман» Ургенчского района и изучает их проблемы.
Сегодня, 24 апреля, в здании школы рядом с махаллей была организована встреча с молодежью и их родителями с целью системного решения изученных проблем, помощи молодежи махалли найти свое место в жизни, а также способствовать их трудоустройстве. Швейные машинки и компьютерные комплекты были переданы по обращениям молодежи с учетом их интересов и возможностей.
На встрече молодёжь и их родители были опрошены и заданы вопросы о том, какая помощь им необходима. Ректор сообщил, что кружки по математике, физике, языку и литературе, английскому языку и информатике будут организованы бесплатно не только для прикрепленной к нему молодежи, но и для учащихся этой школы. Преподавание бесплатных курсов преподавателями Ургенчского государственного университета, основанное на интересах молодежи района, было очень тепло встречено родителями молодежи.