Prezident topshirig′i ijrosi amalda
Xabaringiz bor, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Urganch tumani  “O‘rta do‘rman” mahallasida oʻziga biriktirilgan yoshlar xonadonlarida boʻlib, ularning muammolari yuzasidan o′rganish ishlarini olib bormoqda.
Bugun, 24-aprel kuni ana shu oʻrganilgan muammolarni tizimli hal etish, mahalla yoshlarini hayotda oʻz oʻrnini topishlarida koʻmaklashish, ularning bandligini taʼminlashga hissa qoʻshish maqsadida mahalla qoshidagi maktab binosida yoshlar va ularning ota-onalari bilan uchrashuv tashkil etildi. Unda yoshlarning murojaatlaridan kelib chiqib, qiziqish va imkoniyatlari inobatga olingan holda tikuv mashinalari, kompyuter toʼplamlari berildi.
Uchrashuvda yoshlar va ularning ota-onalari bilan suhbatlashib, qanday yordam zarurligi haqida soʻraldi. Rektor ushbu maktabda nafaqat oʻziga biriktirilgan yoshlar, balki ushbu maktab oʻquvchilari uchun matematika, fizika, til va adabiyot, ingliz tili hamda IT toʻgʻaraklarini bepul tashkil qilib berilishini bildirdi. Urganch davlat universiteti oʻqituvchilari tomonidan mahalla yoshlari qiziqishlaridan kelib chiqib, bepul kurslarda oʻqitilishi yoshlarning ota-onalari tomonidan juda iliq qarshi olindi.

The execution of the President's order is in progress
As you know, the Rector of Urgench State University, Bakhrom Abdullayev, is in the youth hostels attached to him in the "Orta Dorman" neighborhood of Urgench district, and is studying their problems.
Today, on April 24, a meeting with young people and their parents was organized in the school building near the neighborhood in order to systematically solve these studied problems, help the youth of the neighborhood find their place in life, and contribute to ensuring their employment. Sewing machines and computer sets were given based on the appeals of young people, taking into account their interests and capabilities.
At the meeting, young people and their parents were interviewed and asked about what kind of help is needed. The rector said that mathematics, physics, language and literature, English and IT clubs will be organized free of charge not only for the youngsterds attached to him, but also for the students of this school. The teaching of free courses by the teachers of Urgench State University, based on the interests of the youth of the neighborhood, was very warmly received by the parents of the youth.