"Talabalar ligasi" ning taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Bugun Toshkent shahridagi Yunosobod sport majmuasida oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida ilk marta ommaviy ravishda  sportning futbol, basketbol, voleybol, stol tennisi, shaxmat turlari bo‘yicha bo’lib o’tgan “Talabalar ligasi” sport musobaqalarining Respublika final bosqichi g‘olib va sovrindorlarining taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi.
Aytish joizki, “Talabalar ligasi” musobaqalarida Urganch davlat universiteti jamoasi ham qator faxrli o’rinlarni egalladi. Jumaladan, stol tennis bo‘yicha talabalarimiz 1-oʻrinni egallab, Oltin medal sohibi bo’lishgan bo’lsa,  yigitlar o‘rtasida o’tkazilgan basketbol musobaqalarida faxrli 2-o’rin egallab, Kumush medalni,  voleybolchi qizlarimiz esa faxrli 3-o’rinni qo’lga kiritib, Bronza medalini qoʻlga kiritishdi.
Bugungi taqdirlash marosimida Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev, birinchi prorektor D.Ibadullayev, Sport klub raisi oʻrinbosari M.Rahimov, sportchi talaba-yoshlarimiz va ularning murabbiylari ishtirok etishdi.
Tadbirda sport musobaqalarining Respublika final bosqichi g‘olib va sovrindor bo‘lgan jamoalariga Prezident sovg‘alari tantanali topshirildi.

Awarding ceremony of "Student League" was held
Today, in the Yunosabad sports complex in Tashkent an awarding ceremony was held for the winners of the Republican final stage of the "Student League" sports competitions in football, basketball, volleyball, table tennis, and chess which was held for the first time among students of higher education institutions.
It is worth mentioning that the team of Urgench State University also won a number of prestigious places in the "Student League" competitions. For example, in table tennis, our students took the first place and won the gold medal, in the boys' basketball competitions, they took the second place and won the silver medal, and our volleyball girls took the proud third place and won the bronze medal.
Rector of Urgench State University B.Abdullayev, first vice-rector D.Ibadullayev, deputy chairman of the Sports Club M.Rahimov, our sports students and their coaches took part in today's awarding ceremony.
At the event, the President's gifts were ceremoniously handed over to the winning and prize-winning teams of the Republican final stage of sports competitions.