Xabaringiz bor, Urganch davlat universitetida 2023/2024-o'quv yili universitet bitiruvchilarining yakuniy davlat attestatsiya sinovlari grafik asosida bo’lib o’tmoqda.
Jadvalga asosan bugun, 6-iyun kuni Fizika-matematika fakulteti Fizika yo'nalishi bitiruvchi  talabalari hamda Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Iqtisodiyot (sirtqi), Mehmonxona (sirtqi), Turizm (sirtqi) hamda Tarix (sirtqi) yo'nalishlari bitiruvchi bosqich talabalari yakuniy davlat attestatsiya sinovlarida ishtirok etishmoqda.
Bugungi imtixon jarayonlari oldidan universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i X.Shixova hamda Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani I.Abdullayevlar ishtirok etib, attestatsiya jarayonlarini sifatli, adolatli, ko'chirmachiliklarsiz va shaffof o'tishligi uchun attestatsiya jarayonlarida qatnashayotgan bitiruvchi talabalar bilan tushuntirish ishlari olib borishdi.

Как известно, в Ургенчском государственном университете на основании графика проводятся итоговые государственные аттестационные тестирования выпускников вуза 2023/2024 учебного года.
Согласно расписанию, сегодня, 6 июня, студенты физико-математического факультета направления физики и студенты факультета социально-экономических наук, направления экономики (заочно), гостиничного бизнеса (заочно), туризма (заочно) и истории (заочно) участвуют в государственных аттестационных тестированиях.
Перед сегодняшним экзаменационным процессом выступили первый проректор университета Д.Ибадуллаев, советник ректора Р.Шарипов, начальник отдела управления системой «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией Х.Шихова и декан факультета социально-экономических наук И.Абдуллаев, и провели разъяснительную работу с выпускниками, участвующими в процессе аттестации, чтобы сделать процесс качественным, справедливым, без дублирования и прозрачным.
Также на совещании были даны рекомендации по предотвращению случаев тщеславия, академической коррупции, фамильярности и своевременному их устранению.