UrDUda “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida ijodiy uchrashuv bo’lib o’tdi
Bugun Urganch davlat universitetida “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida mehmon bo’lib turgan O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan jurnalist, yozuvchi Olim Toshboyev, O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, adabiyotshunos olim, professor Qozoqboy Yo'ldoshev hamda O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir Ochil Tohirovlarning oliygoh talaba-yoshlari bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Loyiha doirasida o‘tkazilgan tadbirda ziyolilar tomonidan kelajak avlod tarbiyasiga mas’uliyat bilan yondashish lozimligi taʼkidlanib, ma’naviyat hayot-mamot masalasiga aylanib ulgurgani, shu jihatdan olib qaraganda, yurtimizning barcha ta’lim muassasalarida “Ma’rifat ulashib” loyihasi o‘tkazilayotgani ayni muddao ekanligi qayd etildi. Inson ma'naviyatini yuksalishida badiiy adabiyotning o'rni haqida gapirib, yoshlarda badiiy adabiyotga qiziqish uygʻotish,  kitobxonlik darajasini oshirishga qaratilgan tavsiyalar berildi. Talabalar bilan ijodiy fikr almashildilar. Oʻz ijod namunalaridan misollar keltirishdi.
Samimiy va ochiq muloqot tarzida o'tgan uchrashuvda talabalar adabiyot, sheʼriyat, ijod haqida o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

Within the framework of the "Sharing Enlightenment" project, a meeting was held at UrSU
Today at Urgench State University, as a guest within the framework of the "Sharing Enlightenment" project, journalist and writer Olim Toshboyev, who served in Uzbekistan; literary scholar, professor Qazokboy Yoldoshev, member of the Writers' Union of Uzbekistan; and' poet Achil Tahirov met with university students.
At the event held within the framework of the project, it was emphasized that the intellectuals should approach the education of the future generation with responsibility and that spirituality has become a matter of life and death. It was noted that it is the same area. Speaking about the role of fiction in the development of human spirituality, recommendations were made to arouse interest in fiction and increase the level of reading among young people. Creative ideas were exchanged with the students. They gave examples of their creations.
During the meeting, which took place in a sincere and open dialogue, the students received answers to their questions about literature, poetry, and creativity.