Universitet kengashi
Joriy yilning 27-dekabr kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 2024-yil yakunlariga bag’ishlangan sarhisob yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Kengash Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.  Dastlab rektor v.v.b. S.Xodjaniyozov universitet jamoasini yangi 2025-yil bilan samimiy tabrikladi. 2024-yilda erishilgan natijalarni eʼtirof etdi hamda «Atrof-muhitni asrash va yashil iqtisodiyot yili» da universitet jamoasi oldida turgan ustuvor vazifalar to‘g‘risida gapirib o'tdi.
Yigʻilish avvalida Oliy Attestatsiya komissiyasi qarori bilan tasdiqlangan ilmiy daraja olgan 2 nafar professor-o‘qituvchilarga PhD diplomlari topshirildi. Shuningdek, xorijiy tillar bo’yicha o’tkazilgan xalqaro olimpiadada faxrli o’rinlarni egallagan Xorijiy filologiya fakulteti talabalari va ularning ustozlari eʼtirof etilib, sertifikatlari taqdim etildi.
Urganch davlat universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilari, ishchi-xodimlarining 2024-yildagi namunali va fidokorona xizmatlari e'tirof etilib, faxriy yorliq va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.
Shundan soʻng, Kengashning 5-majlisida kun tartibidan oʻrin olgan masalalar boʻyicha axborot va hisobotlar tinglandi va Kengash yigʻilishi saylovlar hamda turli xil masalalar muhokamasidan so′ng o′z ishini yakunladi.

On December 27 of this year, a summary meeting of the Council of Urgench State University was held that was dedicated to the results of 2024.
The Council was held under the chairmanship of the acting rector of Urgench State University, S. Khodjaniyozov, and with the participation of Council members. Initially, acting rector S. Khodjaniyozov sincerely congratulated the university team on the new year 2025. He recognized the results achieved in 2024 and spoke about the priorities of the university team in the "Year of Environmental Protection and Green Economy.".
At the beginning of the meeting, PhD diplomas were awarded to 2 professors and teachers who received scientific degrees approved by the decision of the Higher Attestation Commission. Also, the students of the Faculty of Foreign Philology and their teachers, who took pride of place in the international Olympiad on foreign languages, were recognized and presented with certificates.
A group of professors, teachers, and employees of Urgench State University were recognized for their exemplary and selfless services in 2024 and were awarded honorary certificates and souvenirs.
After that, the 5th meeting of the Council heard information and reports on the issues on the agenda, and the Council meeting concluded its work after the elections and discussion of various issues.