UrDU talabalari voleybol bo'yicha “Universiada” musobaqasining Xorazm viloyat bosqichida mutloq g'olib bo'lishdi
9-yanvar kuni Urganch shahrida joylashgan "Yoshlik" sport majmuasida "Universiada"ning  voleybol sport turi bo'yicha yigitlar va qizlar o'rtasida  hududiy bosqichi  o'tkazildi. Musobaqada Urganch davlat universitetining har ikkala  jamoasi raqiblariga imkoniyat qoldirmagan holda yaqqol ustunlik bilan g'alaba qozonib, Respublika  bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritishdi.
O‘g‘il bolalar:
1-o‘rin - UrDU
2-o‘rin - TTA UF
3-o‘rin - TATU
Qiz bolalar:
3-o‘rin - TTA UF
3-o‘rin - UrDPI
Ushbu  g‘alaba bilan universitetimiz jamoasini, sportchi talabalarimiz va ularning murabbiylarini chin dildan qutlaymiz.

Студенты УрГУ стали абсолютными победителями Харезмского регионального этапа соревнований “Универсиада” по волейболу
9 января в спортивном комплексе "Ёшлик" города Ургенч состоялся региональный этап Универсиады по волейболу среди юношей и девушек. В соревнованиях обе команды Ургенчского государственного университета с явным преимуществом, не оставляя шансов соперникам, завоевали путевки на республиканский этап.
Мужчины:
1 место - УрГУ
2 место - TTA UF
3 место-ТаТУ
Девушки:
3 место - TTA UF
3 место-УрГПИ
С этой победой мы искренне поздравляем команду нашего университета, наших студентов-спортсменов и их тренеров.