UrDU talabalari voleybol bo'yicha “Universiada” musobaqasining Xorazm viloyat bosqichida mutloq g'olib bo'lishdi
9-yanvar kuni Urganch shahrida joylashgan "Yoshlik" sport majmuasida "Universiada"ning  voleybol sport turi bo'yicha yigitlar va qizlar o'rtasida  hududiy bosqichi  o'tkazildi. Musobaqada Urganch davlat universitetining har ikkala  jamoasi raqiblariga imkoniyat qoldirmagan holda yaqqol ustunlik bilan g'alaba qozonib, Respublika  bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritishdi.
O‘g‘il bolalar:
1-o‘rin - UrDU
2-o‘rin - TTA UF
3-o‘rin - TATU
Qiz bolalar:
3-o‘rin - TTA UF
3-o‘rin - UrDPI
Ushbu  g‘alaba bilan universitetimiz jamoasini, sportchi talabalarimiz va ularning murabbiylarini chin dildan qutlaymiz.

UrSU students became the absolute winners of the Khorezm region stage of the "Universiade" volleyball competition
On January 9, in the sports complex "Youth" in the city of Urgench, the regional round of the "Universiade" was held between boys and girls in the volleyball sport. In the competition, both teams of Urgench State University won with a clear advantage, leaving no opportunities for their opponents, and won a ticket to the Republican stage.
According to the aid to the competition:
Boys:
1st place - UrSU
2nd place - TMA UB
3rd place - TUIT UB
Girls:
3rd place - TMA UB
3rd place - UrSPI
With this victory, we sincerely congratulate the team of our university, our student-athletes and coaches.