Xorazm viloyati hokimining o‘rinbosari Texnika fakulteti moddiy-texnik bazasi bilan tanishdi
Bugun, 15-fevral kuni Xorazm viloyati hokimining o‘rinbosari San‘atbek Salayev Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Texnika fakultetida bo‘ldi. Tashrif chog‘ida fakultetning moddiy-texnik bazasi, talabalarning o‘qishi uchun yaratilgan sharoitlar, zamonaviy o‘quv laboratoriyalari hamda talabalar turar joyidagi qulayliklarni ko‘zdan kechirdi.
Aytish joizki, Texnika fakulteti bugungi kunda zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlangan, bu esa talabalarning nazariy bilimlarini amaliyotda mustahkamlashiga imkon yaratadi. Ayniqsa, texnika sohasida ta’lim olayotgan talabalar uchun laboratoriyalar muhim ahamiyatga ega, chunki bu ularning kasbiy ko‘nikmalarini rivojlantirishda katta rol o‘ynaydi.
Tashrif davomida fakultet professor-o‘qituvchilar tomonidan fakultet olimlarining ilmiy ishlanmalari taqdimot qilindi. Bu ishlanmalar texnika sohasidagi innovatsion yondashuvlar, yangi texnologiyalar va ilmiy izlanishlar natijalari hisoblanadi. S.Salayev taqdim etilgan ilmiy ishlanmalarni yuqori baholab, ularni ishlab chiqarishga tadbiq etish, ya’ni amaliyotga joriy qilish zarurligini ta’kidladi va bu borada viloyat hokimligi tomonidan qo‘llab-quvvatlanishini, zaruriy  imkoniyatlarni yaratishga ko‘mak berishga tayyor ekanligini bildirdi.
Shu tariqa, ilm-fan va ishlab chiqarish o‘rtasidagi integratsiya mustahkamlanadi, bu esa umuman olganda, mintaqaning texnologik va iqtisodiy rivojlanishiga xizmat qiladi.

Today, on February 15, Deputy Khorezm regional governor San'atbek Salayev visited the Technical Faculty of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. During the visit, he examined the material and technical base of the faculty, the conditions created for students' study, modern educational laboratories, and amenities in the student dormitory.
It is worth noting that today the Technical Faculty is equipped with modern technologies, which allows students to consolidate their theoretical knowledge in practice. Laboratories are especially important for students studying in the technical field, as they play a major role in developing their professional skills.
During the visit, the faculty's professors and teachers presented the scientific developments of the faculty's scientists. These developments are the results of innovative approaches in the field of technology, new technologies, and scientific research. S.Salayev highly appreciated the presented scientific developments and emphasized the need to implement them in production, that is, put them into practice, and expressed his readiness to provide support from the regional administration in this regard and to help create the necessary opportunities.
Thus, the integration between science and production will be strengthened, which, in general, will serve the technological and economic development of the region.