Belbog‘li kurash bo‘yicha saralash musobaqasi o‘tkazilmoqda
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 13-fevral kuni o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash, ommaviy sportni rivojlantirish va 2028-yilgi Olimpiya hamda Paralimpiya o‘yinlariga tayyorgarlikni kuchaytirish maqsadida qator muhim ishlar amalga oshirilmoqda. Jumladan, muntazam ravishda universitet ichki musobaqalari, sport festivallari va saralash musobaqalari o‘tkazilib kelinmoqda.
Ana shunday musobaqalardan biri, bugun, 19-fevral sanasida universitet Sport klubi tashabbusi bilan “Universiada” sport musobaqalariga tayyorgarlik ko‘rish maqsadida sportning Belbog‘li kurash turi bo‘yicha viloyatimizdagi oliy taʼlim muassasalari talabalari o‘rtasida saralash bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.

Проводится отборочный турнир по борьбе на поясах
В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни под председательством Президента Шавката Мирзиеева 13 февраля в целях обеспечения выполнения задач, поставленных на видеоселекторном совещании, развития массового спорта и усиления подготовки к Олимпийским и Паралимпийским играм 2028 года проводится ряд важных работ. В частности, регулярно проводятся внутриуниверситетские соревнования, спортивные фестивали и отборочные турниры.
Сегодня, 19 февраля, по инициативе спортивного клуба университета в целях подготовки к спортивным соревнованиям “Универсиада” проходит отборочный этап среди студентов высших учебных заведений нашей области по спортивному поясному виду борьбы.