Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisi bo‘lib o‘tdi
28-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Shuningdek, Turkiya davlatining Istanbul shahrida o'tkazilgan “Yil ayoli” tanlovida munosib ishtirok etib, "Ilm-fan yo'nalishi bo'yicha eng faol yil ayoli" nominatsiyasi gʻolibi boʻlgan “Tarix” kafedrasi dotsenti Sh.Nurullayevaga stauetka topshirildi.
Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisida 2024/2025-o'quv yilida 17 nafar talaba O'zbekiston Respublikasi Prezidenti hamda nomli davlat stipendiyasi sovrindorlariga  guvohnomlari topshirildi. Bundan tashqari, joriy yilda 8 nafar talaba “Rektor stipendiyasi”, universiteti tasarrufidagi O'rta maxsus va professional ta'lim muassasasining 2 nafar o'quvchisi “Rektor stipendiyasi” hamda Muxtor Saidov nomidagi stipendiyaga sazovor bo'lgan 1 nafar talaba guvohnomlari topshirildi.
Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisida kun tartibidan oʻrin olgan masalalar ko'rib chiqildi. Shuningdek, Urganch davlat universitetida manfaatlar to‘qnashuviga olib kelishi mumkin bo‘lgan holatlarni barvaqt aniqlash hamda ularni bartaraf etish bo‘yicha choralar ko‘rilishi yuzasidan Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixovaning ma’lumoti tinglandi.

Состоялось 7-е заседание Совета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни
28 февраля в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялось очередное заседание Совета университета. Совет проходил под председательством исполняющего обязанности ректора университета С.Ходжаниязова и с участием членов Совета.
Изначально председатель Совета признал достижения коллектива университета в соответствии с традицией. В частности, профессорам и преподавателям, имеющим степени доктора наук и доктора философии, а также ученое звание доцента Высшей аттестационной комиссии, были вручены дипломы и пожеланы дальнейших успехов в дальнейшей научной деятельности.
Также достойно приняла участие в конкурсе “Женщина года” в Стамбуле, Турция, победив в номинации "Самая активная женщина года в области науки" доцент кафедры “История” Ш.Нуруллаевой вручили стауэтку.
На 7-м заседании Совета Ургенчского государственного университета в 2024/2025 учебном году 17 студентам были вручены сертификаты Президента Республики Узбекистан и лауреатам Государственной именной стипендии. Кроме того, в текущем году 8 студентов получили “стипендию ректора”, 2 студента среднего специального и профессионального учебного заведения при Университете - “стипендию ректора”, а также 1 студент, получивший стипендию имени Мухтара Саидова.
На 7-м заседании Совета Ургенчского государственного университета были рассмотрены вопросы повестки дня. Ургенчский государственный университет также получил информацию от начальника отдела управления антикоррупционной системой «Комплаенс-контроль» Х.Шиховой о раннем выявлении конфликтов интересов и мерах по их устранению.