Bolalar dam olish maskanlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar bilan soha mutaxassislari ishtirokida suhbat o'tkazildi
Bugun, 1-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Bolalarni sog'lomlashtirish oromgohlarida tarbiyachi va yetakchi lavozimlariga mavsumiy ishga qabul qilinadigan nomzodlar bilan departamentining hududiy boshqarma boshlig'i hamda oromgoh direktorlari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldashev, Bolalarning dam olishini va sog'lomlashtirilishini tashkil etish departamenti Xorazm viloyati boshqarmasi boshlig'i R.Bobojonov,  viloyatimizda joylashgan "Urganch", "Al-Xorazmiy", "Jayhun quyoshi" hamda "Xiva gulshani" kabi oromgohlar direktorlari ishtirok etib, dam olish maskanlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar bilan suhbat asosida imtihon olishdi.
Shuningdek, oromgohlar faoliyati, yurtimizda bolalarni ijtimoiy, iqtisodiy va ma'naviy jihatdan himoya qilish borasida amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ishlar to'g'risida ma'lumot berib o'tildi.

Interviews with students who want to work in children's camps were held with the participation of industry experts
Today, on April 1, a meeting was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni with candidates for seasonal employment for the positions of educators and leaders in children's camps, with the participation of the head of the regional department of the department and camp directors.
The meeting was attended by the head of the Marketing and Student Practice Department of the university, Q.Yuldashev, head of the Khorezm regional department of the Department of Organization of Children's Recreation and Health, R.Bobojonov, directors of camps such as "Urgench", "Al-Khorezmiy", "Jayhun Quyoshi" and "Khiva Gulshani" located in our region, who took an exam based on an interview with students who want to work in recreation centers.
Information was also provided about the activities of the camps and the extensive work being carried out in our country to protect children socially, economically, and spiritually.