Bolalar dam olish maskanlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar bilan soha mutaxassislari ishtirokida suhbat o'tkazildi
Bugun, 1-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Bolalarni sog'lomlashtirish oromgohlarida tarbiyachi va yetakchi lavozimlariga mavsumiy ishga qabul qilinadigan nomzodlar bilan departamentining hududiy boshqarma boshlig'i hamda oromgoh direktorlari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldashev, Bolalarning dam olishini va sog'lomlashtirilishini tashkil etish departamenti Xorazm viloyati boshqarmasi boshlig'i R.Bobojonov,  viloyatimizda joylashgan "Urganch", "Al-Xorazmiy", "Jayhun quyoshi" hamda "Xiva gulshani" kabi oromgohlar direktorlari ishtirok etib, dam olish maskanlarida faoliyat yuritish istagida bo'lgan talabalar bilan suhbat asosida imtihon olishdi.
Shuningdek, oromgohlar faoliyati, yurtimizda bolalarni ijtimoiy, iqtisodiy va ma'naviy jihatdan himoya qilish borasida amalga oshirilayotgan keng ko'lamli ishlar to'g'risida ma'lumot berib o'tildi.

Состоялась беседа с участием специалистов отрасли и студентов, которые хотят работать в детских оздоровительных лагерях.
Сегодня, 1 апреля, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний прошла встреча с кандидатами на сезонные должности воспитателей и вожатых в детских оздоровительных лагерях, в которой приняли участие руководитель территориального управления департамента и директора лагерей.
На встрече присутствовали начальник отдела маркетинга и практики студентов университета К.Юлдошев, начальник управления департамента организации отдыха и оздоровления детей в Хорезмской области Р.Бобожонов, а также директора оздоровительных лагерей, таких как "Ургенч", "Ал-Хоразмий", "Джейхун куюши" и "Хива гулшани", которые провели собеседования и экзамен с студентами, желающими работать в этих лагерях.
Также была предоставлена информация о деятельности лагерей, а также о широкомасштабных работах, проводимых в нашей стране по социальной, экономической и духовной защите детей.