Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorijiy filologiya fakulteti tashabbusi bilan 10-12 aprel kunlariga mo’ljallangan "Koreyashunoslik, ta'lim va innovatsiyalar" mavzusidagi xalqaro anjuman bo’lib o’tmoqda. Dastlab konferensiyaning ochilish marosimi bo’lib o’tdi.
Unda oliygoh Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektori Gʻ.Oʻrazboyev so’zga chiqib, konferensiyani ochib berdi va uning faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi. Shuningdek, Koreys milliy-madaniy markazi direktori Antonina Kim hamda Xorijiy filologiya fakulteti dotsenti J.Ermetovalar so’zga chiqib, konferensiyaning bugungi kundagi ahamiyati, Koreya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan grant loyihalari hamda yoshlarda chet tillarini o’rganishga bo’lgan qiziqish to’g’risida o’z fikr-mulohazalarini bildirishdi.
Shundan so’ng, konferensiya o’z faoliyatini boshladi. Unda Rossiya va Qirgʻiziston oliy ta'lim muassasalaridan koreyalik mehmonlar, yurtimizning turli oliy ta'lim muassasalaridan tashrif buyurgan bir guruh soha mutaxassislari hamda Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchilari tomonidan ma’ruzalar tinglanmoqda.

"Корейское изучение, образование и инновации" — международная конференция начала свою работу.
Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруний, по инициативе факультета зарубежной филологии, проходит международная конференция на тему "Корейское изучение, образование и инновации", которая продлится с 10 по 12 апреля. Сначала состоялась церемония открытия конференции.
На ней проректор по международному сотрудничеству университета Г.Оразбоев выступил с речью, открыл конференцию и пожелал ей успешной работы. Также выступили директор Корейского национально-культурного центра Антонина Ким и доцент факультета зарубежной филологии Ж.Эрметова, которые поделились своими мыслями о значении конференции на сегодняшний день, о грантовых проектах, реализуемых в сотрудничестве с корейскими высшими учебными заведениями, а также о растущем интересе молодежи к изучению иностранных языков.
После этого конференция продолжила свою работу. В ней принимают участие корейские гости из высших учебных заведений России и Киргизыстана, а также ряд специалистов в области, приехавших из различных высших учебных заведений нашей страны, а также преподаватели и профессора Ургенчского государственного университета, которые представляют свои доклады.
Художественные выступления студентов и молодежи факультета зарубежной филологии создали атмосферу хорошего настроения для всех присутствующих.