Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Xorijiy filologiya fakulteti tashabbusi bilan 10-12 aprel kunlariga mo’ljallangan "Koreyashunoslik, ta'lim va innovatsiyalar" mavzusidagi xalqaro anjuman bo’lib o’tmoqda. Dastlab konferensiyaning ochilish marosimi bo’lib o’tdi.
Unda oliygoh Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektori Gʻ.Oʻrazboyev so’zga chiqib, konferensiyani ochib berdi va uning faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi. Shuningdek, Koreys milliy-madaniy markazi direktori Antonina Kim hamda Xorijiy filologiya fakulteti dotsenti J.Ermetovalar so’zga chiqib, konferensiyaning bugungi kundagi ahamiyati, Koreya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan grant loyihalari hamda yoshlarda chet tillarini o’rganishga bo’lgan qiziqish to’g’risida o’z fikr-mulohazalarini bildirishdi.
Shundan so’ng, konferensiya o’z faoliyatini boshladi. Unda Rossiya va Qirgʻiziston oliy ta'lim muassasalaridan koreyalik mehmonlar, yurtimizning turli oliy ta'lim muassasalaridan tashrif buyurgan bir guruh soha mutaxassislari hamda Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchilari tomonidan ma’ruzalar tinglanmoqda.

The international conference on "Korean Studies, Education and Innovations" has begun its work at UrSU
Today, an international conference on "Korean Studies, Education and Innovations" is being held at the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, on the initiative of the Faculty of Foreign Philology, scheduled for April 10-12. First, the opening ceremony of the conference was held.
At the conference, the Vice-Rector for International Cooperation of the university, G.Urazbayev, made a speech, opened the conference and wished success to its activities. Also, the director of the Korean National Cultural Center, Antonina Kim, and the associate professor of the Faculty of Foreign Philology, J.Ermetova, spoke and expressed their opinions on the current significance of the conference, grant projects implemented in collaboration with Korean higher education institutions, and the interest of youth in learning foreign languages.
After that, the conference began its activities. It is being attended by Korean guests from higher educational establishments  of Russia and Kyrgyzstan, a group of specialists from various higher educational establishments  of our country, as well as professors and teachers of Urgench State University.
The artistic performances presented by students of the Faculty of Foreign Philology brought a good mood to everyone.