Urganch davlat universiteti rektori v.v.b.ning “21-may –O‘zbekistonda kutubxonachilar kuni” munosabati bilan Axborot-resurs markazi jamoasiga bayram tabrigi
Hurmatli Axborot-resurs markazi jamoasi!
Muhtaram kutubxonachilar!
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining ilmiy-ma’rifiy hayotida alohida o‘rin tutuvchi, bilim va ma’rifat targ‘ibotchilari, Axborot-resurs markazining fidokor xodimlarini “21-may –O‘zbekistonda kutubxonachilar kuni” munosabati bilan chin yurakdan samimiy tabriklayman!
Jamiyatimiz taraqqiyoti, ayniqsa, ta’lim va fan sohasidagi yutuqlar, so‘zsiz, bilimli va ma’rifatli avlod tarbiyasi bilan chambarchas bog‘liq. Bu yo‘lda kutubxonalar, xususan, siz kabi fidoyi kutubxonachilarning o‘rni beqiyosdir. Sizlar axborot va bilimlar xazinasi bo‘lgan kutubxonani zamonaviy texnologiyalar asosida boshqarib, minglab talabalarimiz, professor-o‘qituvchilarimiz va tadqiqotchilarimizga kerakli manbalarni taqdim etish, ilm olishga chorlaydigan sog‘lom muhitni yaratish yo‘lida munosib hissa qo‘shmoqdasiz.
Sizlarning har biringiz universitetimizda bilimli, ma’naviyatli, maqsadli avlodni voyaga yetkazish yo‘lida xizmat qilayotgan, kamtarin, ammo ezgu ishlar egasisiz.
Ushbu bayram munosabati bilan sizlarga sihat-salomatlik, bardavom kuch-g‘ayrat, oilaviy baxt, tinchlik-xotirjamlik va kelgusi faoliyatingizda yanada katta zafarlar tilayman.

Поздравление и.о. ректора Ургенчского государственного университета коллективу Информационно-ресурсного центра по случаю “21 мая – Дня библиотекарей в Узбекистане”
Уважаемый коллектив Информационно-ресурсного центра!
Дорогие библиотекари!
От всей души искренне поздравляю самоотверженных сотрудников Информационно-ресурсного центра, которые занимают особое место в научно-просветительской жизни Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний и являются подвижниками знаний и просвещения, с праздником — “21 мая – День библиотекарей в Узбекистане”!
Развитие нашего общества, особенно достижения в области образования и науки, несомненно, тесно связано с воспитанием образованного и просвещенного поколения. В этом процессе библиотеки, особенно такие преданные своему делу библиотекари, как вы, играют исключительно важную роль. Вы управляете библиотеками, которые являются хранилищем информации и знаний, используя современные технологии, предоставляя необходимые ресурсы тысячам наших студентов, преподавателей и исследователей, создавая здоровую атмосферу для получения знаний и внося достойный вклад в этот процесс.
Каждый из вас является служителем благородного дела воспитания образованного, духовно богатого и целеустремленного поколения в нашем университете, выполняя свою скромную, но важную миссию.
В связи с этим праздником хочу пожелать вам крепкого здоровья, стойких сил и энергии, семейного счастья, мира и спокойствия, а также больших успехов в вашей дальнейшей деятельности.