Bugun, 14-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida "Korrupsiya taraqqiyot dushmani" mavzusida yoshlarning muammolarini tinglash, hal qilish, korrupsiyaviy xavf-xatarlar va manfaatlar to‘qnashuvini oldini olish maqsadida "Prokuror va yoshlar" uchrashuvi tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda universitet rektori v.v.b S.Xodjaniyozov hamda Xorazm viloyati prokurorining birinchi o'rinbosari Sh.Muxamatov mavzu yuzasidan talaba-yoshlar bilan muloqot olib borishdi.
Uchrashuv davomida Urganch davlat universiteti va Xorazm viloyati Prokuraturasi o‘rtasida “Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida tahsil olayotgan hamda bitiruvchi talabalarni ishga joylashtirishda hamkorlik qilish to‘g‘risida”gi memorandum imzolandi.
Bu kabi uchrashuvlar yoshlarni qonuniylik ruhida tarbiyalash, ularning huquqiy savodxonligini oshirish va jamiyatda korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatni shakllantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Встреча прокурора с молодёжью
Сегодня, 14 июня, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний состоялась встреча “Прокурор и молодежь” на тему “Коррупция — враг прогресса” с целью выслушать проблемы молодежи, способствовать их решению, а также предотвратить коррупционные риски и конфликты интересов.
На данной встрече и.о. ректора университета С.Ходжаниязов и первый заместитель прокурора Хорезмской области Ш.Мухаматов провели диалог со студентами по обсуждаемой теме.
В ходе встречи между Ургенчским государственным университетом и Прокуратурой Хорезмской области был подписан меморандум о сотрудничестве “О содействии в трудоустройстве студентов и выпускников Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний”.
Подобные встречи играют важную роль в воспитании молодежи в духе законности, повышении их правовой грамотности и формировании в обществе непримиримого отношения к коррупции.