Bugun, 14-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida "Korrupsiya taraqqiyot dushmani" mavzusida yoshlarning muammolarini tinglash, hal qilish, korrupsiyaviy xavf-xatarlar va manfaatlar to‘qnashuvini oldini olish maqsadida "Prokuror va yoshlar" uchrashuvi tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda universitet rektori v.v.b S.Xodjaniyozov hamda Xorazm viloyati prokurorining birinchi o'rinbosari Sh.Muxamatov mavzu yuzasidan talaba-yoshlar bilan muloqot olib borishdi.
Uchrashuv davomida Urganch davlat universiteti va Xorazm viloyati Prokuraturasi o‘rtasida “Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida tahsil olayotgan hamda bitiruvchi talabalarni ishga joylashtirishda hamkorlik qilish to‘g‘risida”gi memorandum imzolandi.
Bu kabi uchrashuvlar yoshlarni qonuniylik ruhida tarbiyalash, ularning huquqiy savodxonligini oshirish va jamiyatda korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatni shakllantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Meeting Between the Prosecutor and Youth
Today, June 14, at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, a meeting titled “Corruption is the Enemy of Progress” was held to listen to and address the problems of youth, prevent corruption risks and conflicts of interest.
The meeting was attended by Acting Rector S.Khodjaniyozov and the First Deputy Prosecutor of the Khorezm Region, Sh.Mukhamatov, who engaged in dialogue with students and young people on the topic.
During the meeting, a memorandum of cooperation was signed between Urgench State University and the Khorezm Regional Prosecutor’s Office on facilitating employment for current students and graduates of the university.
Such meetings play a vital role in educating youth in the spirit of legality, improving their legal literacy, and fostering a zero-tolerance attitude towards corruption in society.