Urganch davlat universiteti rahbariyati Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi
Bugun, 26-iyun kuni Urganch davlat universiteti rektori v.v.b.S.Xodjaniyazov boshchiligida barcha prorektorlarning ishtirokida Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari bilan ochiq muloqot tarzida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida o‘tgan o‘quv yilida amalga oshirilgan ishlar va erishilgan yutuqlar ko‘rib chiqildi. Ta’lim sifatini oshirish, talabalar amaliyotini yanada samarali tashkil etish, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish, o‘quv reja va dasturlarini yangilash kabi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, o‘qituvchilarning faoliyatini KPI tizimi asosida baholash, bitiruvchilarni ishga joylashtirish, “Kelajakka qadam” va “Dolzarb 90 kun” kabi loyihalarda faol ishtirok etish, grantlar va xalqaro loyihalarga jalb qilish hamda xorijiy tillarni o‘rganishni kuchaytirish bo‘yicha zarur ko‘rsatmalar berildi.
Uchrashuv ochiq muloqot shaklida bo‘lib, professor-o‘qituvchilar o‘z fikr va takliflarini bildirdilar. Universitet rahbariyati fakultet jamoasining taklif va muammolarini tinglab, ularni hal etishda yordam berishga tayyorligini ta’kidladi.

Руководство Ургенчского государственного университета провело открытый диалог с профессорско-преподавательским составом факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии
Сегодня, 26 июня, в.и.о ректора Ургенчского государственного университета С. Ходжаниязов при участии всех проректоров провёл встречу в формате открытого диалога с профессорско-преподавательским составом факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии.
В ходе встречи были рассмотрены выполненные работы и достигнутые успехи за прошедший учебный год. Обсуждены актуальные вопросы, такие как повышение качества образования, более эффективная организация студенческой практики, подготовка к новому учебному году, а также обновление учебных планов и программ.
Также были даны необходимые указания по оценке деятельности преподавателей на основе системы KPI, трудоустройству выпускников, активному участию в проектах “Шаг в будущее” и “Актуальные 90 дней”, привлечению к грантам и международным проектам, а также усилению изучения иностранных языков.
Встреча прошла в формате открытого диалога, в ходе которого профессорско-преподавательский состав высказал свои мнения и предложения. Руководство университета выслушало предложения и проблемы коллектива факультета и подчеркнуло готовность оказать содействие в их решении.