Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kengashining 11-majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 28-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kengashining 2024-2025 o‘quv yilidagi so‘nggi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Dastlab Kengash raisi tomonidan anʼanaga muvofiq, oliygoh jamoasining yutuqlari eʼtirof etildi. Xususan,  oliygohning DSc (fan doktori) va PhD (falsafa doktori) ilmiy darajalariga, shuningdek, OAK dotsenti va professori ilmiy unvonlariga ega boʻlgan professor-oʻqituvchilarga diplomlari topshirilib, ustozlarning keyingi ilmiy faoliyatlarida ham davomli muvaffaqiyatlar tilandi. Shuningdek, Kimyo fani bo‘yicha Respublika fan olimpiadasining 3-o‘rin g‘olibi, universitet talabasi Elchinbek Isoyevga Diplomi topshirilib, o‘quv jarayonidagi faolligi e‘tirof etildi.
Shundan so’ng, Kengash kun tartibidan o’rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi.
Urganch davlat universiteti Kengashining 11-majlisida mas’ullarning kun tartibidan o’rin olgan quyidagi masalalar yuzasidan axborot hamda hisobotlari tinglandi:
Siyosiy axborot;
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 26-apreldagi “Respublikaning turizm salohiyatini jadal rivojlantirish hamda mahalliy va xorijiy turistlar sonini yanada oshirishga doir   qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-135-sonli qarorining  universitetdagi ijrosi to‘g‘risida;
2024-2025-o‘quv yilida professor-o‘qituvchilar o‘quv yuklamalarining bajarilishi va yangi  o‘quv yili uchun shtatlar taqsimoti to‘g‘risida;
2025-yilning 1-yarmida universitetda “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi qonun ijrosi bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida;
Joriy o‘quv yilida universitet talabalarining yangi avlod darsliklari, o‘quv qo‘llanmalar va elektron resurslar bilan ta’minlanganligi   to‘g‘risida;

Состоялось 11-е заседание Совета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни
Сегодня, 28 июня, прошло последнее заседание Совета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни в учебном году 2024-2025. Заседание прошло под председательством временно исполняющего обязанности ректора университета С.Ходжаниязова и при участии членов Совета.
В начале заседания председатель Совета традиционно отметил достижения коллектива университета. В частности, преподавателям университета, имеющим учёные степени доктора наук (DSc), кандидата наук (PhD), а также учёные звания доцента и профессора ВАК, были вручены дипломы с пожеланиями дальнейших успехов в научной деятельности. Кроме того, студенту университета Эльчинбеку Исоеву, занявшему 3-е место на республиканской олимпиаде по химии, был вручен диплом и отмечена его активность в учебном процессе.
Затем были заслушаны отчёты ответственных лиц по вопросам, включённым в повестку дня.
На 11-м заседании Совета Ургенчского государственного университета были заслушаны доклады и отчёты по следующим вопросам:
Политическая информация;
О выполнении в университете постановления Президента Республики Узбекистан от 26 апреля 2023 года №ПҚ-135 «О дополнительных мерах по ускоренному развитию туристического потенциала республики и увеличению числа местных и иностранных туристов»;
О выполнении учебных нагрузок профессорско-преподавательским составом в 2024-2025 учебном году и распределении штатных единиц на новый учебный год;
О работе по исполнению закона «О заявлениях физических и юридических лиц» в первом полугодии 2025 года;
Об обеспечении студентов университета новыми учебниками, учебными пособиями и электронными ресурсами в текущем учебном году;