AQShning Fulbright ETA ingliz tilini o‘qitish dasturi o‘qituvchisi UrDU dars mashg’ulotlarini olib boradi
2025-yil 11-sentabridan 2026-yil 30-iyuniga qadar AQSh Davlat departamentining Ta’lim va madaniyat masalalari byurosi hamda Urganch davlat universiteti hamkorligida Fulbright ETA ingliz tilini o‘qitish dasturi o‘qituvchisi Jack Evans  oliygohda talaba-yoshlarga ingliz tilini yanada chuqurroq o’rgatishi uchun universitetda faoliyat olib borishi rejalashtirilgan.
Shu munosabat bilan, bugun dastur doirasida Toshkentdagi AQSh elchixonasining  Xalq diplomatiyasi bo'yicha mutaxassisi Utkirbek Tadjimov, "Fulbright ETA - UrSU  ingliz tilini o‘qitish" dasturi assistenti Jack Evans Urganch davlat universitetiga tashrif buyurishdi.
Mehmonlarni universitet ma’muriyati iliq qarshi olishdi. Dastlab dastur ishtirokchilari bilan Xalqaro hamkorlik aloqalari bo'yicha prorektor G’.O'razboyev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov, Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri R.Abidova va kafedra dotsenti F.Masharipovalarning rasmiy uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Shundan so’ng, Xorijiy filologiya fakultetida  Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o’qituvchilari bilan uchrashuv o'tkazilib, amalga oshirilayotgan hamkorlikdan tomonlarning manmunligi hamda dasturdan ko'zlangan maqsad va vazifalar yuzasidan suhbat olib borildi.

Преподаватель программы Fulbright ETA из США будет проводить занятия в УрГУ
С 11 сентября 2025 года по 30 июня 2026 года в рамках сотрудничества между Бюро по вопросам образования и культуры Госдепартамента США и Ургенчским государственным университетом преподаватель английского языка по программе Fulbright ETA Джек Эванс будет работать в университете с целью углублённого обучения студентов английскому языку.
В связи с этим сегодня в рамках программы Ургенчский государственный университет посетили специалист по народной дипломатии посольства США в Ташкенте Уткирбек Таджимов и ассистент программы «Fulbright ETA — УрДУ» Джек Эванс.
Гостей тепло встретила администрация университета. Сначала состоялась официальная встреча участников программы с проректором по международным связям Г. Уразбаевым, деканом факультета зарубежной филологии З. Джуманиезовым, заведующей кафедрой английского языка и литературы Р. Абидовой и доцентом кафедры Ф. Машариповой.
Затем на факультете зарубежной филологии прошло собрание с преподавателями кафедры английского языка и литературы, в ходе которого обсуждалось текущее сотрудничество, удовлетворённость сторон и цели и задачи программы.