Urganch davlat universiteti Kengashining 2- majlisi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 29-sentabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Ilmiy Kengashning 2025/2026-o‘quv yilidagi 2-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida, Kengash a’zolari ishtirokida tashkil etildi. Dastlab, rektor jamoani muqaddas bayram — Ustoz va murabbiylar kuni bilan samimiy muborakbod etdi. U o‘z nutqida murabbiylik kasbining jamiyatdagi ahamiyati, yosh avlod tarbiyasidagi roli haqida to‘xtalib o‘tdi.
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashida kun tartibidan o’rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning BMT Bosh Assambleyasi 80-yubiley sessiyasida so‘zlagan nutqi mazmun-mohiyati  to‘g‘risida;
Professor-o‘qituvchilarning xorijiy  nufuzli ilmiy jurnallarda maqolalar chop qilishi holati to‘g‘risida;
Urganch davlat universitetining 2025-ilning I yarmidagi moliyaviy faoliyati to‘g‘risida;
Universitet kafedralari tomonidan   investitsiyalar jalb qilinishi va xorijiy talabalarning o‘qishga qamrab olinishi ahvoli  to‘g‘risida.

29 сентября 2025 года в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялось второе заседание Ученого совета на 2025/2026 учебный год.
Заседание было организовано под председательством исполняющего обязанности ректора университета С. Ходжаниязова при участии членов Совета. В начале заседания ректор тепло поздравил коллектив с наступающим священным праздником — Днём учителя и наставника. В своей речи он отметил значимость профессии наставника в обществе и её роль в воспитании молодого поколения.
На заседании в торжественной обстановке были вручены дипломы о присуждении ученых степеней DSc (доктор наук) и PhD (доктор философии), а также ученых званий доцента, выданные ВАК, преподавателям, внёсшим значительный вклад в развитие научного потенциала университета.
В ходе заседания Ученого совета Ургенчского государственного университета были заслушаны доклады и отчеты ответственных лиц по следующим вопросам повестки дня:
О содержании и значении выступления Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на 80-й юбилейной сессии Генеральной Ассамблеи ООН;