Migratsiya agentligining Xorazm viloyati filiali hamda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti  hamkorligida xorijda ishlash istagida bo‘lgan fuqarolar uchun tashkil etilgan bepul xorijiy til kurslari o‘z faoliyatini boshladi.
Darslar UrDU akademik litseyi negizida tashkil etilib, tajribali chet tili o‘qituvchilari tomonidan olib borilmoqda. Ishtirokchilar ingliz, nemis, fransuz va boshqa xorijiy tillarni chuqur o‘rganish orqali xorijda qonuniy mehnat faoliyatini yo‘lga qo‘yish uchun zarur bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lishadi.
Ushbu tashabbus fuqarolarning bandligini ta’minlash, ularning xorijda munosib mehnat faoliyati yuritishiga ko‘maklashish hamda til o‘rganish madaniyatini keng targ‘ib etishga xizmat qiladi.

В академическом лицее УрГУ начались бесплатные курсы иностранных языков
В сотрудничестве филиала Агентства по миграции Хорезмской области и Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни начали свою деятельность бесплатные курсы иностранных языков, организованные для граждан, желающих работать за рубежом.
Занятия проходят на базе академического лицея УрДУ и проводятся опытными преподавателями иностранных языков. Участники смогут углубленно изучать английский, немецкий, французский и другие иностранные языки, получая необходимые знания и навыки для легальной трудовой деятельности за границей.
Эта инициатива направлена на обеспечение занятости населения, содействие достойной трудовой миграции за рубеж, а также на широкое продвижение культуры изучения иностранных языков.