Texnika fakulteti bitiruvchilari va ish beruvchilar o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi
24-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Texnika fakulteti bitiruvchi bosqich talabalari hamda bir qator tashkilot va korxona vakillari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda “AJ-UZ-SAEMyung Ko.” O‘zbekiston–Janubiy Koreya qo‘shma korxonasi, “Elyor Engineer of the Future” MCHJ, Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Kadastr agentligi Xorazm viloyati boshqarmasi hamda “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ Xorazm magistral elektr tarmoqlari filiali vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida talabalarga sohadagi mavjud ish o‘rinlari, ishlab chiqarish amaliyoti imkoniyatlari hamda korxonalarning kadrlar siyosati haqida batafsil ma’lumot berildi. Shuningdek, bitiruvchilarni mehnat bozoriga tayyorlash va oliy ta’lim bilan ishlab chiqarish o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuv talabalarning amaliy bilim va ko‘nikmalarini boyitish, shuningdek, ularning kelgusidagi kasbiy faoliyatiga yo‘naltirishda muhim ahamiyat kasb etdi.

Состоялась встреча выпускников технического факультета с работодателями
24 октября в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний состоялась встреча студентов выпускных курсов технического факультета с представителями ряда организаций и предприятий.
Во встрече приняли участие представители совместного узбекско–южнокорейского предприятия «AJ-UZ-SAEMyung Co.», ООО «Elyor Engineer of the Future», Хоразмского областного управления Агентства кадастра при Министерстве экономики и финансов, а также филиала магистральных электрических сетей Хоразмской области АО «Узбекские национальные электрические сети».
В ходе встречи студентам была предоставлена подробная информация о существующих вакансиях, возможностях прохождения производственной практики и кадровой политике предприятий. Кроме того, были обсуждены вопросы подготовки выпускников к рынку труда и укрепления сотрудничества между высшим образованием и производством.
Данное мероприятие сыграло важную роль в обогащении практических знаний и навыков студентов, а также в их профессиональной ориентации и подготовке к будущей трудовой деятельности.