7-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston xalqaro Islomshunoslik akademiyasi hamkorligida bitiruvchi talabalar uchun “Biznes marafon” motivatsion seminar-trening tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv yoshlarni tadbirkorlik ruhida tarbiyalash, ularni iqtisodiy tafakkurga, mustaqil fikrlash va tashabbuskorlikka yo‘naltirish maqsadida tashkil etildi.
Tadbirda Xorazm viloyati hokimi o'rinboasari S.Salayev, O‘zbekiston xalqaro Islomshunoslik akademiyasi professori, O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi N.Tuxliyev, akademiya professori, iqtisodiyot fanlari doktori R.Abdullayev, Xorazm viloyatidagi barcha bank tizimi masʼul xodimlari hamda Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov boshchiligida universitet professo-o'qituvchilari, talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Seminar davomida mutaxassislar yoshlarni biznes sohasida faol bo‘lishga, yangi g‘oyalar va innovatsion tashabbuslarni amaliyotga tatbiq etishga undovchi fikrlar bilan chiqish qildilar. Uchrashuv talabalarga motivatsiya, ishonch va kelajak sari dadil odim tashlash ruhini ulashdi.

On November 7, a motivational seminar-training titled “Business Marathon” was organized for graduating students through the cooperation of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni and the International Islamic Academy of Uzbekistan.
The purpose of this event was to cultivate an entrepreneurial spirit among young people, direct them toward economic thinking, independent decision-making, and initiative.
The event was attended by the Deputy Governor of Khorezm Region S.Salayev, Professor of the International Islamic Academy of Uzbekistan and Academician of the Academy of Sciences of Uzbekistan N.Tukhliyev, Professor and Doctor of Economic Sciences R.Abdullayev, responsible representatives of all banking institutions in Khorezm Region, as well as Acting Rector of Urgench State University S.Khodjaniyozov, university professors, and students.
During the seminar, experts delivered inspiring speeches encouraging young people to be active in the field of business, to implement new ideas and innovative initiatives into practice. The meeting instilled motivation, confidence, and a spirit of determination for the future among the students.