Urganch davlat universiteti va Zaporojiya milliy universiteti o'rtasida hamkorlik haqida shartnoma imzolandi
2021-yil 4-iyun kuni O'zbekiston Respublikasining Ukrainadagi elchixonasi ishtirokida xususan, Favqulodda va muxtor elchi janob Alisher Qurmanov, elchixonaning savdo-iqtisodiy masalalar bo'yicha maslahatchisi Bobur Rasulov hamda UrDU rektori Bahrom Abdullayev, O'quv ishlari bo'yicha prorektor Sardor Xodjaniyazov, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor G`ayrat O`razboyevlar hamkorlikda Ukrainaning Zaporojiya milliy universiteti rahbariyati va professor-o‘qituvchilari ishtirokida onlayn uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda ikki universitet o`rtasida o`zaro ilmiy tadqiqot ishlari hamda ta`lim sohasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.

Подписание договора о сотрудничестве между Ургенчским государственным университетом и Запорожским национальным университетом
4 июня 2021 года при участии Посольства Республики Узбекистан в Украине, в частности, Чрезвычайного и Полномочного Посла Алишера Курманова, советника по торгово-экономическим вопросам Бобура Расулова, а также ректора УрГУ Бахрома Абдуллаева, проректора по учебной работе Сардора Ходжаниязова, проректора по международному сотрудничеству Гайрата Уразбоева провели онлайн-встречу с руководством и профессорами Запорожского национального университета Украины. В ходе встречи между двумя университетами было подписано соглашение о сотрудничестве в области исследований и образования.