Xorazm viloyatida quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘tkazilgan navbatdagi o‘quv seminar-trening tingovchilariga sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil Farg‘ona va Namangan viloyatlariga tashrifi doirasida tizimli ravishda davlat organlari va tashkilotlarining o‘rta va quyi bo‘g‘in xodimlarini “mahallabay” va “fuqarobay” ishlashga o‘rgatish, shuningdek ularga respublikada amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy sohalardagi islohotlarning tub mazmun-mohiyatini yetkazish, sohalar yuzasidan tayanch bilim va boshqaruv ko‘nikmalarini takomillashtirish bo‘yicha malakasini oshirib borish borasida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Xorazm viloyati filiali tomonidan viloyat hokimligi, Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Urganch hududiy filiali bilan hamkorlikda 2021-yil 24-28 may hamda 1-5 iyun kunlari tuman (shahar)lar hokimliklarida faoliyat yuritayotgan quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘quv seminar-treninglar tashkil etildi.
Treninglarda tuman, shahar hokimlarining moliya-iqtisod va kambag‘allikni qisqartirish hamda investisiyalar va tashqi savdo masalalari bo‘yicha mutaxassislari, sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha bosh mutaxassislari, qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha mutaxassislar, Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar hamda mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash masalalari bo‘yicha hokimlar o‘rinbosarlarining bosh mutaxassislari ishtirok etishdi.
O‘quv mashg‘ulotlari Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Urganch hududiy filiali professor -o‘qituvchilari, shuningdek davlat organlaridan taklif qilingan amaliyotchi mutaxassislar tomonidan olib borildi.
Besh kun davom etgan o‘quv kurs yakuni bo‘yicha tinglovchilarning olgan bilim va ko‘nikmalari yuzasidan test sinovlari o‘tkazildi. Malaka oshirish kurslarini muvaffaqiyatli yakunlagan tinglovchilarga maxsus sertifikatlar topshirildi.

Вручены сертификаты слушателям очередного обучающего семинара-тренинга, проведенного для государственных служащих Хорезмской области
В рамках визита Президента Республики Узбекистан в Ферганскую и Наманганскую области в 2021 году администрацией  Хорезмского регионального отделения Агентства  развития государственной службы при Президенте Республики Узбекистан совместно с Ургенчским государственным университетом и Ургенчским региональным филиалом Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан 24-28 мая и 1-5 июня 2021 года для государственных служащих, работающих в районных (городских) хокимиятах были организованы обучающие семинары-тренинги, в целях обеспечения подготовки сотрудников среднего и нижнего звена государственных органов и организаций для работы в должности "mahallabay" и "fuqarobay", а также извещения сути реформ в социально-экономической сфере.
Urganch Davlat Universiteti quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘tkazilgan navbatdagi o‘quv seminar-trening tingovchilariga sertifikatlar topshirildi
В тренингах принимали участие специалисты районной администрации по экономике и сокращению бедности, финансам, инвестициям и внешней торговле, главные специалисты по промышленному развитию, капитальному строительству, связи и жилищно-коммунального хозяйства, а также сельскому и водному хозяйству. Заместители хакимов по поддержке общества и семьи, пециалисты по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе принимали участие в тренингах.
Профессора-преподаватели Ургенчского государственного университета и Ургенчского регионального отделения Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, а также практикующие специалисты, приглашенные государственными органами проводили обучающие занятия.
По окончании пятидневного обучения студенты прошли проверку знаний и навыков. Слушателям, успешно прошедшим курсы повышения квалификации, были вручены сертификаты.