Xorazm viloyatida quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘tkazilgan navbatdagi o‘quv seminar-trening tingovchilariga sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil Farg‘ona va Namangan viloyatlariga tashrifi doirasida tizimli ravishda davlat organlari va tashkilotlarining o‘rta va quyi bo‘g‘in xodimlarini “mahallabay” va “fuqarobay” ishlashga o‘rgatish, shuningdek ularga respublikada amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy sohalardagi islohotlarning tub mazmun-mohiyatini yetkazish, sohalar yuzasidan tayanch bilim va boshqaruv ko‘nikmalarini takomillashtirish bo‘yicha malakasini oshirib borish borasida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Xorazm viloyati filiali tomonidan viloyat hokimligi, Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Urganch hududiy filiali bilan hamkorlikda 2021-yil 24-28 may hamda 1-5 iyun kunlari tuman (shahar)lar hokimliklarida faoliyat yuritayotgan quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘quv seminar-treninglar tashkil etildi.
Treninglarda tuman, shahar hokimlarining moliya-iqtisod va kambag‘allikni qisqartirish hamda investisiyalar va tashqi savdo masalalari bo‘yicha mutaxassislari, sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha bosh mutaxassislari, qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha mutaxassislar, Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar hamda mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash masalalari bo‘yicha hokimlar o‘rinbosarlarining bosh mutaxassislari ishtirok etishdi.
O‘quv mashg‘ulotlari Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Urganch hududiy filiali professor -o‘qituvchilari, shuningdek davlat organlaridan taklif qilingan amaliyotchi mutaxassislar tomonidan olib borildi.
Besh kun davom etgan o‘quv kurs yakuni bo‘yicha tinglovchilarning olgan bilim va ko‘nikmalari yuzasidan test sinovlari o‘tkazildi. Malaka oshirish kurslarini muvaffaqiyatli yakunlagan tinglovchilarga maxsus sertifikatlar topshirildi.

Certificates awarded to listeners of the next training seminar for lower-level civil servants in Khorezm region
The Khorezm regional branch of the Agency for Civil Service Development under the President of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with Urgench State University and the Urgench regional branch of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan on May 24-28, 2021 and June 1-5, 2021 organized training seminars for lower-level employees working in district (city) khokimiyats in the framework of the visit of the President of the Republic of Uzbekistan to Fergana and Namangan regions in 2021, to systematically train middle and lower-level employees of government agencies and organizations to work as "mahallabay" and "fuqarobay", as well as to convey to them the essence of the ongoing socio-economic reforms in the country, to ensure the implementation of tasks to improve basic knowledge and management skills in various fields.
Urganch Davlat Universiteti quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘tkazilgan navbatdagi o‘quv seminar-trening tingovchilariga sertifikatlar topshirildi
The training were attended by district and city governors, specialists in finance, economics and poverty reduction and investment and foreign trade, chief specialists in industrial development, capital construction, communications and utilities, agriculture and water management, specialists on youth policy, social development and spiritual and educational work, as well as deputy governors on community and family support.
The training was conducted by professors and teachers of Urgench State University and the Urgench regional branch of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, as well as practitioners invited by government agencies.
At the end of the five-day course, students were tested on their knowledge and skills. Special certificates were awarded to students who successfully completed the training courses.