O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Tasviriy va amaliy san’at sohasi samaradorligini yanada oshirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida» 2020-yil 21-apreldagi PQ-4688-sonli qarori ijrosini ta’minlash, shuningdek, oliy ta‘lim muassasalarida tasviriy va amaliy san’at hamda dizayn yo‘nalishida ta’lim olayotgan iqtidorli va ijodkor talabalarni moddiy va ma'naviy qo‘llab-quvvatlash hamda munosib taqdirlash maqsadidagi 2020-yil 6-noyabrdagi 691-sonli Vazirlar Mahkamasi qarori bilan tasdiqlangan “Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasini tayinlash tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga muvofiq, ayni kunlarda Urganch davlat universitetida Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasiga nomzodlarni saralash jarayonining 1–bosqichi o‘tkazildi.
Birinchi bosqich tanlovi 4 ta yo‘nalish bo‘yicha o‘tkazildi va unda quyidagi talabalar I-darajali Diplomlar bilan taqdirlanib, respublika bosqichiga yo`llanmani qo`lga kiritdilar.
✔️1.Ro`zmetova Surayyo Bekpo`lat qizi – San’atshunoslik fakulteti Rangtasvir (dastgohli) ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Rangtasvir yo‘nalishi bo‘yicha
✔️2.Yaqubova Mahliyo Ikramovna – San’atshunoslik fakulteti Rangtasvir (dastgohli) ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Dastgohli rangtasvir yo‘nalishi bo‘yicha
✔️3.Farhodzoda Mehriniso Sherzod qizi – San’atshunoslik fakulteti Amaliy san’at badiiy kulolchilik ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Amaliy san’at turlari bo‘yicha
✔️4.Raimboyeva Shohzoda Shonazar qizi – San’atshunoslik fakulteti Amaliy san’at badiiy kulolchilik ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Miniatyura yo‘nalishi bo‘yicha

Urgench state university helds first stage of selection of candidates for “Kamoliddin Behzod” state scholarship
In order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated April 21, 2020, No PD-4688 "on measures to further increase the efficiency of the fine and applied arts", in addition, to provide material and spiritual support, and to award talented and creative students studying in the direction of fine and applied art and design in higher educational institutions, in accordance with the Regulation "On the procedure for awarding the state scholarship named after Kamoliddin Behzod", approved by the Cabinet of Ministers on November 6, 2020 No 691, the first stage of the selection process for the Kamoliddin Behzod State Scholarship was held at Urgench state university these days.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA KAMOLIDDIN  BEHZOD   NOMIDAGI   DAVLAT  STIPENDIYASIGA    NOMZODLARNI    SARALASH  JARAYONINING BIRINCHI BOSQICHI O`TKAZILDI
The competition of the first stage was held in 4 directions, in which the following students were awarded 1st-degree Diplomas and received a ticket to the republican stage
✔️1. Rozmetova Surayyo Bekpolat qizi - 2nd-year student of the Art Faculty, majoring in Painting(Easel) - in the direction of Painting
✔️2.Yaqubova Mahliyo Ikramovna - a 2nd-year student of the Art Faculty, majoring in Painting(Easel) - in the direction of Easel painting
✔️3.Farhodzoda Mehriniso Sherzod qizi - 2nd-year student of the Art Faculty, majoring in Applied Arts: Ceramic art painting - in the direction of Types of applied arts
✔️4. Raimbaeva Shohzoda Shonazar qizi- 2nd-year student of the Art Faculty, majoring in Applied Arts: Ceramic art painting - in the direction of Miniature
We sincerely congratulate our candidates and wish them success in achieving high results in the republican stage of the competition!