O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Tasviriy va amaliy san’at sohasi samaradorligini yanada oshirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida» 2020-yil 21-apreldagi PQ-4688-sonli qarori ijrosini ta’minlash, shuningdek, oliy ta‘lim muassasalarida tasviriy va amaliy san’at hamda dizayn yo‘nalishida ta’lim olayotgan iqtidorli va ijodkor talabalarni moddiy va ma'naviy qo‘llab-quvvatlash hamda munosib taqdirlash maqsadidagi 2020-yil 6-noyabrdagi 691-sonli Vazirlar Mahkamasi qarori bilan tasdiqlangan “Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasini tayinlash tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga muvofiq, ayni kunlarda Urganch davlat universitetida Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasiga nomzodlarni saralash jarayonining 1–bosqichi o‘tkazildi.
Birinchi bosqich tanlovi 4 ta yo‘nalish bo‘yicha o‘tkazildi va unda quyidagi talabalar I-darajali Diplomlar bilan taqdirlanib, respublika bosqichiga yo`llanmani qo`lga kiritdilar.
✔️1.Ro`zmetova Surayyo Bekpo`lat qizi – San’atshunoslik fakulteti Rangtasvir (dastgohli) ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Rangtasvir yo‘nalishi bo‘yicha
✔️2.Yaqubova Mahliyo Ikramovna – San’atshunoslik fakulteti Rangtasvir (dastgohli) ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Dastgohli rangtasvir yo‘nalishi bo‘yicha
✔️3.Farhodzoda Mehriniso Sherzod qizi – San’atshunoslik fakulteti Amaliy san’at badiiy kulolchilik ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Amaliy san’at turlari bo‘yicha
✔️4.Raimboyeva Shohzoda Shonazar qizi – San’atshunoslik fakulteti Amaliy san’at badiiy kulolchilik ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi - Miniatyura yo‘nalishi bo‘yicha

В Ургенчском государственном университете проводится первый этап отбора кандидатов на государственную стипендию имени Камолиддина Бехзода
В целях выполнения Постановления Президента Республики Узбекистан от 21 апреля 2020 года № ПП-4688 «О мерах по дальнейшему повышению эффективности сферы изобразительного и прикладного искусства», а также поддержки и поощрения талантливых студентов высших учебных заведений, обучающихся в сфере изобразительного, прикладного искусства и дизайна, в Ургенчском государственном университете прошел первый этап отбора кандидатов на присуждение в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 ноября 2020 года № 691 о Положении присуждения государственной стипендии имени Камолиддина Бехзода.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA KAMOLIDDIN  BEHZOD   NOMIDAGI   DAVLAT  STIPENDIYASIGA    NOMZODLARNI    SARALASH  JARAYONINING BIRINCHI BOSQICHI O`TKAZILDI
Первый этап конкурса проводился по 4 направлениям. Дипломами I степени были награждены и допущены на республиканский тур конкурса студенты:
✔️1.Рузметова Сурайё Бекполат кизи - студентка 2 курса направления Живопись факультета искусствоведения. Живопись.
✔️2.Якубова Махлиё Икрамовна - студентка 2 курса направления Живопись факультета искусствоведения (со скамейкой). Живопись.
✔️3.Фарходзода Мехринисо Шерзод кизи -  студентка 2 курса направления прикладное искусство и гончарное дело. Прикладное искусство.
✔️4.Раимбоева Шохзода Шоназар кизи - студентка 2 курса направления прикладное искусство и гончарное дело. Миниатюра.
Искренне поздравляем наших студентов и желаем успехов в достижении высоких результатов на республиканском этапе конкурса!