“Talaba va Yoshlar forumi” doirasidagi “Nima?, Qayerda?, Qachon?” bellashuvining hududiy bosqichi bo`lib o`tdi
2021-yil 22-iyun kuni Urganch davlat universitetida Oliy ta’lim muassasalarining talaba-yoshlari o‘rtasida 30-iyun “Yoshlar kuni”ga bag‘ishlab “Yangi O‘zbekiston yoshlari birlashaylik” shiori ostida mamlakatimizdagi keng ko`lamli islohotlarda yoshlarning faol ishtirokini ta`minlash, yuksak ma`naviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta o`zlashtirgan, har tomonlama sog`lom va barkamol avlodni voyaga yetkazishga qaratilgan yoshlarga oid davlat siyosatini izchil amalga oshirish va ularga o`z iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish maqsadida tashkil etilgan  “Talaba va yoshlar forumi” doirasidagi “Nima?, Qayerda?, Qachon?” bellashuvining Xorazm viloyati hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Urganch davlat universiteti, “TALABA VA YOSHLAR FORUMI” DOIRASIDAGI “NIMA?, QAYERDA?, QACHON?” BELLASHUVINING HUDUDIY BOSQICHI BO`LIB O`TDI
Bellashuv Urganch davlat universitetining Madaniyat saroyida o`tkazilib, unda Urganch davlat universiteti, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali hamda Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filiali jamoalari ishtirok etdilar.
Bellashuvni UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov kirish so`zi bilan ochib berib, barcha jamoalarga omad tiladi.
O`yin yuqori saviyada, qizg`in bahs-munozaralarga boy tarzda o`tdi. Bellashuv doirasidagi bir-biridan qiziqarli savollar talaba-yoshlarning bilimini chin ma`noda sinovdan o`tkaza oldi.  Yakuniy natijalariga ko‘ra:
1-o‘rin: UrDU "IDROK" jamoasi;
2-o‘rin: TTA UF "Ibn Sino izdoshlari" jamoasi;
3-o‘rin: TATU UF "Diomond" jamoasi.
Bellashuv  "Zakovat" intellektual o‘yini Xorazm viloyati koordinatori o‘rinbosari Behzod Jumanov tomonidan olib borildi.

“What?, where?, when?” the regional stage of the competition within the framework of the “Student and Youth” forum took place
On June 22, 2021, at Urgench State University among students of higher educational institutions in honor of the "Youth Day" on June 30 under the motto “Let's unite the youth of New Uzbekistan” in the framework of the “Student and Youth Forum” established in order to ensure active participation of the youth in large-scale reforms in our country, highly spiritual, independent and free-thinkers, thoroughly mastered the achievements of modern science, consistent implementation of state youth policy aimed at raising a comprehensively healthy and harmoniously developed generation and give them the opportunity to showcase their talents “What? Where? When?” the regional stage of the competition was held in Khorezm region.
The competition was held at the Culture Hall of Urgench State University, which teams from Urgench State University, Urgench branch of the Tashkent University of Information Technologies and the Urgench branch of the Tashkent Medical Academy attended.
S. Davletov, Vice-Rector for Youth and Spiritual - Educational Affairs of UrSU opened the competition with an introductory speech and wished good luck to all teams.
The game was held at a high level, rich in heated debates. Interesting questions in the competition were able to truly test the knowledge of students. According to the final results:
1st place: UrSU "IDROK" team;
2nd place: Urgench branch of TTA " Ibn Sino izdoshlari " team;
3rd place: Urgench branch of TUIT "Diomond".
The intellectual game "Zakovat" was conducted by the Deputy Coordinator of Khorezm region Behzod Jumanov.