“Talaba va Yoshlar forumi” doirasidagi “Nima?, Qayerda?, Qachon?” bellashuvining hududiy bosqichi bo`lib o`tdi
2021-yil 22-iyun kuni Urganch davlat universitetida Oliy ta’lim muassasalarining talaba-yoshlari o‘rtasida 30-iyun “Yoshlar kuni”ga bag‘ishlab “Yangi O‘zbekiston yoshlari birlashaylik” shiori ostida mamlakatimizdagi keng ko`lamli islohotlarda yoshlarning faol ishtirokini ta`minlash, yuksak ma`naviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta o`zlashtirgan, har tomonlama sog`lom va barkamol avlodni voyaga yetkazishga qaratilgan yoshlarga oid davlat siyosatini izchil amalga oshirish va ularga o`z iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish maqsadida tashkil etilgan  “Talaba va yoshlar forumi” doirasidagi “Nima?, Qayerda?, Qachon?” bellashuvining Xorazm viloyati hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Urganch davlat universiteti, “TALABA VA YOSHLAR FORUMI” DOIRASIDAGI “NIMA?, QAYERDA?, QACHON?” BELLASHUVINING HUDUDIY BOSQICHI BO`LIB O`TDI
Bellashuv Urganch davlat universitetining Madaniyat saroyida o`tkazilib, unda Urganch davlat universiteti, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali hamda Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filiali jamoalari ishtirok etdilar.
Bellashuvni UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov kirish so`zi bilan ochib berib, barcha jamoalarga omad tiladi.
O`yin yuqori saviyada, qizg`in bahs-munozaralarga boy tarzda o`tdi. Bellashuv doirasidagi bir-biridan qiziqarli savollar talaba-yoshlarning bilimini chin ma`noda sinovdan o`tkaza oldi.  Yakuniy natijalariga ko‘ra:
1-o‘rin: UrDU "IDROK" jamoasi;
2-o‘rin: TTA UF "Ibn Sino izdoshlari" jamoasi;
3-o‘rin: TATU UF "Diomond" jamoasi.
Bellashuv  "Zakovat" intellektual o‘yini Xorazm viloyati koordinatori o‘rinbosari Behzod Jumanov tomonidan olib borildi.

Областной этап «Студенческого и молодежного форума» соревнований «Что? Где? Когда?»
22 июня 2021 года в Ургенчском государственном университете среди студентов высших учебных заведений прошел областной этап конкурса «Что? Где? Когда?», проводимый в рамках «Студенческого и молодежного форума», под девизом «Молодежь нового Узбекистана, объединимся!», посвященный ко  «Дню молодежи».  Конкурс «Что? Где? Когда?» проводится с целью последовательной реализации государственной политики в отношении молодежи с высокой духовностью, независимым и свободным мышлением, которые способны освоить современные научные достижения, а также проводится с целью, направленной на воспитание всесторонне здорового и гармонично развитого и всесторонне развитого поколения. Urganch davlat universiteti, “TALABA VA YOSHLAR FORUMI” DOIRASIDAGI “NIMA?, QAYERDA?, QACHON?” BELLASHUVINING HUDUDIY BOSQICHI BO`LIB O`TDI
Конкурс проходил во Дворце культуры Ургенчского государственного университета. В конкурсе принимали участие команды от Ургенского государственного университета, Ургенчского филиала Ташкентского университета информационных технологий и Ургенчского филиала Ташкентской медицинской академии.
Открыл соревнования проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов. В своем выступлении он пожелал удачи всем командам.
Urganch davlat universiteti, “TALABA VA YOSHLAR FORUMI” DOIRASIDAGI “NIMA?, QAYERDA?, QACHON?” BELLASHUVINING HUDUDIY BOSQICHI BO`LIB O`TDI
Игра прошла на высоком уровне, была оживленной и насыщенной. насыщена жаркими спорами. Интересные вопросы по-настоящему помогли проверить знания студентов. Итоги конкурса: 1 место: команда УрГУ «ИДРОК»; 2 место: команда Ургенчского филиала ТМА «Последователи Ибн Сины»; 3 место: Ургенский филиал ТУИТ «Диомонд».