Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun Press-tur tashkil qilindi
2021- yilning 30-iyun kuni Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun "Ta`limdagi ochiqlik va shaffoflik" mavzusida Press-tur o‘tkazildi.
Press-tur oldidan o`tkazilgan uchrashuvda Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov ishtirok etib, kirish so`z qildi.
Shuningdek, “Komplayens-nazorat” tizimini boshqaruv bo`limi boshlig`i X.Shixova ham so`zga chiqib, Press-turni o`tkazishdan maqsad va aynan ta`limdagi ochiqlik va shaffoflikni ta`minlash maqsadida UrDUda olib borilayotgan ishlar, bu borada yangi tashkil qilingan “Komplayens-nazorat” bo`limining mazmun-mohiyati xususida axborot berdi.
Shundan so`ng, Press-tur ishtirokchilari mazkur bo`limni ko`rish va yaqindan tanishish maqsadida bo`lim boshlig`i X.Shixova boshchiligida bo`limga tashrif buyurib, faoliyati bilan tanishdilar.
Shuningdek, Press-tur davomida Xorijiy filologiya fakultetining o‘quv auditoriyalari, Lingvofon xonasi,
xorijiy adabiyotlar bilan boyitilgan zamonaviy kutubxonasiga sayohat qildilar. Ushbu sayohatga fakultetning Yoshlar bilan ishlash bo`yicha dekan muovini S.Matkarimov boshchilik qildi.

Urgench state university organizes press tour for mass media representatives and students
On June 30, 2021, Urgench State University hosted a press tour for mass media representatives and students on "Openness and Transparency in Education."
Urganch davlat universitetida OAV vakillari hamda talaba-yoshlar uchun Press-tur tashkil qilindi
The meeting which was held before the press tour was attended by Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Cultural  Affairs S. Davletov made an introductory speech.
H. Shikhova, Head of the Compliance Control System Management Department, also spoke about the purpose of the Press Tour and the work being done at UrSU to ensure openness and transparency in education,  provided information on the content of the newly created "Compliance Control".
After that, the participants of the press tour visited the department headed by the head of the department H.Shikhova to get acquainted with the activities of the department.
During the press tour, they also visited the study rooms of the Faculty of Foreign Philology, the Linguaphone-Room, and the modern library enriched with foreign literature.  The trip was led by the Deputy Dean for Youth Affairs S. Matkarimov.