Biologiya yo`nalishi iqtidorli talabasi Isayeva Zaxro Baxrom qizi
Tabiiy fanlar fakulteti Biologiya yo‘nalishi 2- kurs talabasi Isayeva Zaxro Baxrom qizi hozirgi kunda “Bug‘doyning sifat belgilari” mavzusi bo‘yicha ilmiy izlanishlar olib bormoqda. Respublika va xalqaro ilmiy jurnallarda 4 ta tezis 3-ta ilmiy maqolaga ega. O‘quv va tashkiliy ishlardagi faolligi uchun  5 ta sertifikat va 4 ta faxriy yorliq bilan taqdirlangan. 2020-yil 21-24-dekabr kunlarida iqtidorli talabalar uchun Hindistonlik professor Alka Dhingra va UrDU tomonidan Marketing va moliya mavzulari  bo’yicha tashkil qilingan onlayn mashg’ulotlarda faol ishtirok etgan. Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkazilgan Respublika onlayn fan olimpiadasida “Hayvonlar bioximiyasi” fani yo‘nalishida qatnashib, I bosqichda 2-o‘rinni olgan va II bosqichga yo`llanma olgqan. 2021-yil 4-iyun kuni bo‘lib o‘tgan olimpiada Respublika bosqichida ishtirok qilib 60 ballni qo‘lga kiritdi va  maxsus sertifikat bilan taqdirlandi.
O’zbekiston Respublikasi iste’dodli yoshlarni qo’llab -quvvatlash “Ulug’bek “ jamg’armasi hamkorligida ilm-fan sohasiga keng jalb etish va ularning tashabbuslarini qo’llab –quvvatlash maqsadida iqtidorli talabalar, doktorantlar va tadqiqotchilar o’rtasida 2021 yilda o’tkazilgan “Yangi O’zbekistonning  iste’dodli yoshlari nomli insholar tanlovida ishtirok etganligi uchun diplom bilan tagdirlandi.

Талантливая студентка биологического факультета Исаева Захро Бахром кызы
Исаева Захро Бахром кызы, студентка второго курса биологии факультета естественных наук, в настоящее время проводит исследование на тему «Качественные характеристики пшеницы». Имеет 4 диссертации и 3 научные статьи в национальных и международных научных журналах. Награжден 5 грамотами и 4 почетными грамотами за активное участие в воспитательной и организационной работе. 21-24 декабря 2020 года он принял активное участие в онлайн-курсе по маркетингу и финансам, организованном индийским профессором Алкой Дхингра и UrDU для одаренных студентов. Он принял участие в Республиканской онлайн-олимпиаде по науке среди студентов высших учебных заведений по направлению «Биохимия животных», занял 2 место по первому этапу и получил путевку во второй этап. 4 июня 2021 года она участвовала в Республиканском этапе Олимпиады, набрала 60 баллов и была награждена специальным сертификатом.
Поддержка талантливой молодежи Республики Узбекистан в сотрудничестве с Фондом Улугбека с целью привлечения широкого круга ученых и поддержки их инициатив среди талантливых студентов, докторантов и исследователей в 2021 году. Награжден дипломом за участие в эссе. конкурс «Талантливая молодежь Нового Узбекистана».