2022-yil 11-fevral kuni Uganch Davlat Universiteti ma`ruzachisi Masharipova Valentina tomonidan maktab o`qituvchilari uchun vebinar olib borildi.
2022-yil 11-fevral kuni Urganch Davlat Universiteti  “Ingliz tili va adabiyoti”kafedrasi stajyor o`qituvchisi Masharipova Valentina, “Oliy ta`lim bilan hamkorlik doirasida” “O`yinlar bilan o`rganish” mavzusida vebinar olib bordi.
Vebinar chet tillarini o`rganishga kirishishning o`yinga asoslangan shakli xorijiy tilni o`rganish usullari va amaliyotda bajarish shakllariga yo`riqnoma berish va muhokama qilish uchun tashkil etilgan. Seminar davomida ma`ruzachi va ishtirokchilar bu metodning turli jihatlari bo`yicha munozara o`tkazdilar. Bunga qo`shimcha ravishda, har bir ishtirokchi bu metoddan foydalanishning o`ziga xos usullarini taklif qildi, chunki ma`ruzachi har bir yondashuvning afzalliklari va kamchiliklarini tushuntirdi.
Bu metodni qo`llash orqali  til o`rganishda ijobiy munosabatni rivojlantirish  har tomonlama o`rganib chiqildi va ishtirokchilar tomonidan bu metod o`quvchilarda motivatsiya yaratishi va kelgusida qo`llanilishi xulosa sifatida berildi.

The webinar was conducted for school teachers on February 11th, 2022 year by Valentina Masharipova, lecturer of the “English language and literature” department of Urgench State University.
The webinar devoted to the theme: ” Game-based language learning” was held for school teachers on February 11th, 2022 year in collaboration with UrSU, by Valentina Masharipova, lecturer of the “English language and literature” department of Urgench State University. Game-based language learning refers to the borrowing of certain gaming principles and applying them to real-life settings to engage users.
The webinar was organized to share and discuss the ways the products and practices of game-based language learning (GBLL) shape access to foreign language learning. During the workshop facilitator and participants held a discussion about various aspects of GBLL. In addition to this, each partaker suggested their own methods of using GBLL as facilitator explained benefits as well as drawbacks of each approach.
The ability of GBLL to develop positive attitudes towards language learning has been examined from a variety of perspectives, with the consensus emerging that flow creates intrinsic motivation and encourages further interaction with the medium itself.