Urganch davlat universitetining 5 nafar talabasi "Mirzo Ulug'bek vorislari" respublika ko'rik-tanlovining respublika bosqichida g'oliblar safidan joy oldi
19-21-may kunlari Toshkent shahar Yoshlar markazida “Mirzo Ulug’bek vorislari” Respublika tanlovi 3-bosqichi taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi va unda Respublika bo'yicha 100 nafar g'olib taqdirlanib, shundan Xorazmlik 12 nafar iste'dodli yoshlarimiz Respublika bosqichi g'olibiga aylandilar va Xorazm viloyati "Eng ko'p iste'dodga ega hudud" nominatsiyasi g'olibi deb e'tirof etildi.
Shulardan 5 nafari Urganch davlat universiteti talabalaridir.
Bular: Fizika-matematika fakulteti 181-matematika va 193-fizika guruhi talabalari Rajabboy Rajabov hamda Dilshodbek Rajabovlar, Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti 201-tuproqshunoslik yo‘nalishi talabasi Muxlisa Ko‘palova, Texnika fakulteti 202- ETEMET guruh talabasi Xamrayev Og'abek Oybek o'g'li, Tabiiy fanlar fakulteti 194-guruh Biologiya yo'nalishi talabasi Sulaymon Madaminovlar tanlovning Respublika bosqichida g‘oliblikni qo'lga kiritdilar.
Talalabalarimizning barchalarini mazkur yutuq bilan samimiy qutlab, keyingi ishlarida muvaffaqiyat yor bo'lishini tilaymiz!

5 студентов Ургенчского государственного университета – среди победителей республиканского тура республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека»
19-21 мая в Молодежном центре Ташкента состоялась церемония награждения победителей 3-го тура Республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека», в рамках которого были награждены 100 победителей со всей страны, в том числе 12 талантливых жителей Хорезма. Наша молодежь стала победителями Республиканского тура, а Хорезмская область признана победителем в номинации «Самый талантливый регион».
5 из них – студенты Ургенчского государственного университета.
Это: Раджаббой Раджабов и Дилшодбек Раджабов, студенты 181-математической и 193-физической групп физико-математического факультета, Мухлиса Копалова, 201-почвоведение факультета биоинженерии и пищевой безопасности, Хамраев Агабек Ойбек оглы, 202-группа ЭТЕМЕТ Победителем Республиканского тура конкурса стал студент технического факультета Сулаймон Мадаминов, студент 194-й группы биологического факультета факультета естественных наук.
Мы искренне поздравляем всех наших студентов с этим достижением и желаем им успехов в их будущих начинаниях!