Urganch davlat universitetining 5 nafar talabasi "Mirzo Ulug'bek vorislari" respublika ko'rik-tanlovining respublika bosqichida g'oliblar safidan joy oldi
19-21-may kunlari Toshkent shahar Yoshlar markazida “Mirzo Ulug’bek vorislari” Respublika tanlovi 3-bosqichi taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi va unda Respublika bo'yicha 100 nafar g'olib taqdirlanib, shundan Xorazmlik 12 nafar iste'dodli yoshlarimiz Respublika bosqichi g'olibiga aylandilar va Xorazm viloyati "Eng ko'p iste'dodga ega hudud" nominatsiyasi g'olibi deb e'tirof etildi.
Shulardan 5 nafari Urganch davlat universiteti talabalaridir.
Bular: Fizika-matematika fakulteti 181-matematika va 193-fizika guruhi talabalari Rajabboy Rajabov hamda Dilshodbek Rajabovlar, Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti 201-tuproqshunoslik yo‘nalishi talabasi Muxlisa Ko‘palova, Texnika fakulteti 202- ETEMET guruh talabasi Xamrayev Og'abek Oybek o'g'li, Tabiiy fanlar fakulteti 194-guruh Biologiya yo'nalishi talabasi Sulaymon Madaminovlar tanlovning Respublika bosqichida g‘oliblikni qo'lga kiritdilar.
Talalabalarimizning barchalarini mazkur yutuq bilan samimiy qutlab, keyingi ishlarida muvaffaqiyat yor bo'lishini tilaymiz!

5 students of Urgench State University are among the winners of the republican round of the republican contest "Heirs of Mirzo Ulugbek"
On May 19-21, the Youth Center of Tashkent hosted an award ceremony of the 3rd round of the Republican contest "Heirs of Mirzo Ulugbek", in which 100 winners were awarded across the country, including 12 talented people from Khorezm. Our youth became the winners of the Republican round and Khorezm region was recognized as the winner in the nomination "The most talented region".
5 of them are students of Urgench State University.
These are: Rajabboy Rajabov and Dilshodbek Rajabov, students of 181-mathematics and 193-physics groups of the Physics and Mathematics Faculty, Mukhlisa Kopalova, 201-soil science student of  Bioengineering and Food Safety Faculty, Khamrayev Agabek Oybek ogli, 202 - ETEMET group Student Of Technical Faculty, Sulaymon Madaminov,  student of 194 -Biology group, Faculty of Natural Sciences won the Republican round of the contest.
We sincerely congratulate all our students on this achievement and wish them success in their future endeavors!