Fakultetimizda bitiruv-malakaviy ishi himoyalari bo'lib o'tmoqda
Joriy yilning 23-iyun kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida   bitiruvchi talabalarning  bitiruv-malakaviy ishi himoyasi bo'lib o'tmoqda.
Mazkur bitiruv malakaviy ishi himoyasida Davlat attestatsiyasi komissiyasi raisi, O‘zRFA O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti bosh ilmiy xodimi, filologiya fanlari doktori, professor I.Haqqulov,
Toshkent davlat o'zbek tili va adabiyoti universiteti professori, filologiya fanlari doktori I.Yaqubov, Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov, Xorazm viloyati Xalq ta'limi boshqarmasi boshlig'ining o'rinbosari, DAK a'zosi B.Tillayev, O'zbek tilshunosligi kafedrasi mudiri  A.Primov, O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi mudiri S.Matkarimovalar ishtirok etdilar. Bitiruv malakaviy ishi himoyasida bitiruvchilar tomonidan tanlangan mavzular bo‘yicha qizg‘in muhokamalarga sabab bo‘luvchi taklif va mulohazalar keltirildi. Komissiya a’zolari tomonidan bitiruvchilar bitiruv malakaviy ishi obyektiv baholab borilmoqda.

Защита дипломной работы проходит на нашем факультете
23 июня текущего года на филологическом факультете Ургенчского государственного университета проводится защита выпускных работ аспирантов.
Председатель Государственной аттестационной комиссии, главный научный сотрудник Института узбекского языка, литературы и фольклора РАН, доктор филологических наук, профессор И.Хаккулов защитил диссертацию.
профессор Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы, доктор филологических наук И.Якубов, декан филологического факультета Д.Гайыпов, заместитель начальника управления народного образования Хорезмской области, член ГУП Б.Тиллаев, O В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой узбекского языкознания А.Примов, заведующая кафедрой узбекского языка и литературы С.Маткаримова. При защите диссертации были высказаны предложения и замечания, что вызвало оживленную дискуссию по выбранным выпускниками темам. Члены комиссии объективно оценивают квалификационную работу выпускников.