Fakultetimizda bitiruv-malakaviy ishi himoyalari bo'lib o'tmoqda
Joriy yilning 23-iyun kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida   bitiruvchi talabalarning  bitiruv-malakaviy ishi himoyasi bo'lib o'tmoqda.
Mazkur bitiruv malakaviy ishi himoyasida Davlat attestatsiyasi komissiyasi raisi, O‘zRFA O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti bosh ilmiy xodimi, filologiya fanlari doktori, professor I.Haqqulov,
Toshkent davlat o'zbek tili va adabiyoti universiteti professori, filologiya fanlari doktori I.Yaqubov, Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov, Xorazm viloyati Xalq ta'limi boshqarmasi boshlig'ining o'rinbosari, DAK a'zosi B.Tillayev, O'zbek tilshunosligi kafedrasi mudiri  A.Primov, O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi mudiri S.Matkarimovalar ishtirok etdilar. Bitiruv malakaviy ishi himoyasida bitiruvchilar tomonidan tanlangan mavzular bo‘yicha qizg‘in muhokamalarga sabab bo‘luvchi taklif va mulohazalar keltirildi. Komissiya a’zolari tomonidan bitiruvchilar bitiruv malakaviy ishi obyektiv baholab borilmoqda.

Graduation theses are defended at our faculty
On June 23 this year at the Faculty of Philology of Urgench State University is held the defense of graduate work of graduate students.
Chairman of the State Attestation Commission, Chief Researcher of the Institute of Uzbek Language, Literature and Folklore of the Russian Academy of Sciences, Doctor of Philology, Professor I. Hakkulov defended his dissertation.
Professor of Tashkent State University of Uzbek Language and Literature, Doctor of Philology I.Yakubov, Dean of the Faculty of Philology D.Gayipov, Deputy Head of the Department of Public Education of Khorezm region, Member of the State Unitary Enterprise B.Tillayev, O The head of the department of Uzbek linguistics A.Primov, the head of the department of Uzbek language and literature S.Matkarimova took part. In the defense of the dissertation, suggestions and comments were made, which provoked a lively discussion on the topics chosen by the graduates. The members of the commission objectively evaluate the graduates' qualification work.