Kafedramiz dotsenti A.A.Masharipov 2022 yil 4-6 iyun kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilk palatasi O‘zbekiston Respublikasi Ekologik partiyasi fraksiyasi hamda O‘zbekiston Respublikasi Ekologik partiyasi bilan hamkorlikda 5 iyun – “Butun jahon atrof-muhit himoyasi kuni” ga bag‘ishlangan “Ekologik startaplarni hayotga tadbiq etish” mavzusidagi respublika ilmiy-amaliy konferensiyasida o‘zining ilmiy maqolasi va startap loyihasi bilan ishtirok etdim.
Konferensiya so‘ngida O‘zbekiston Respublikasi Ekologik partiyasining tashakkurnomasi hamda tanlovning 1 – darajali diplomi bilan taqdirlandi.https://urdu.uz/user_files/user_45/6-iyun.png

Республиканская научно-практическая конференция «Внедрение экологических стартапов в жизнь».
Доцент нашей кафедры А.А.Машарипов в г.Ташкенте 4-6 июня 2022 года совместно с фракцией Экологической партии Республики Узбекистан Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан и Экологической партией Республики Узбекистана 5 июня - «Всемирный день защиты окружающей среды» Я принял участие в республиканской научно-практической конференции, посвященной «Внедрению экологических стартапов в жизнь» со своей научной статьей и стартап-проектом.
По окончании конференции награжден благодарственным письмом Экологической партии Республики Узбекистан и дипломом конкурса I степени.