Urganch davlat universitetida "Yangi O'zbekiston yoshlari birlashaylik!" shiori ostida festival bo'lib o'tmoqda
Bugun erta tongdan universitetimizda bayramona kayfiyat kezmoqda. "Yangi O'zbekiston yoshlari birlashaylik!" shiori ostidagi tadbirlar vatanni madh etuvchi dilbar kuy va navolar ostida boshlab yuborildi. Ushbu tadbirlarda bir qarashda talabalarimizning faolligini, ishtiyoqini koʻrishingiz mumkin.
Festival doirasidan oʻrin olgan ilk tadbirlar – bu sport musobaqalaridir. Jumladan, ayni paytda o'g'il bolalar o'rtasida futbol, qizlar o'rtasida esa voleybol bo'yicha musobaqalar o'tkazilmoqda.
Musobaqalarni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi ochib berdi, rektori maslahatchisi R.Sharipov hamda Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyat boshqarmasi mutaxassisi A.Qoʻchqarovlar tabrik soʻzi yoʻlladilar.

Фестиваль проводится под девизом «Объединим молодежь нового Узбекистана!» в Ургенчском государственном университете
С раннего утра в нашем университете праздничное настроение. Мероприятия под девизом «Объединим молодежь нового Узбекистана!» начались с очаровательных песен и песен, восхваляющих Родину. С первого взгляда видно активность и энтузиазм наших студентов на этих мероприятиях.
Первые мероприятия в рамках фестиваля – спортивные соревнования. В частности, на данный момент проводятся соревнования по футболу среди юношей и соревнования по волейболу среди девушек.
Конкурсы открыли первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УрГУ С. Давлетов, советник ректора Р. Шарипов и эксперт Хорезмского областного управления Агентства по делам молодежи А. Кочкаров, направил поздравительную речь.