Urganch davlat universitetida "Yangi O'zbekiston yoshlari birlashaylik!" shiori ostida festival bo'lib o'tmoqda
Bugun erta tongdan universitetimizda bayramona kayfiyat kezmoqda. "Yangi O'zbekiston yoshlari birlashaylik!" shiori ostidagi tadbirlar vatanni madh etuvchi dilbar kuy va navolar ostida boshlab yuborildi. Ushbu tadbirlarda bir qarashda talabalarimizning faolligini, ishtiyoqini koʻrishingiz mumkin.
Festival doirasidan oʻrin olgan ilk tadbirlar – bu sport musobaqalaridir. Jumladan, ayni paytda o'g'il bolalar o'rtasida futbol, qizlar o'rtasida esa voleybol bo'yicha musobaqalar o'tkazilmoqda.
Musobaqalarni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi ochib berdi, rektori maslahatchisi R.Sharipov hamda Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyat boshqarmasi mutaxassisi A.Qoʻchqarovlar tabrik soʻzi yoʻlladilar.

The festival is being held under the slogan "Let's unite the youth of new Uzbekistan!" at Urganch State University.
Since early morning, our university has been in a festive mood. The events under the slogan "Let's unite the youth of new Uzbekistan!" were started with charming songs and songs praising the homeland. At a glance, you can see the activity and enthusiasm of our students at these events.
The first events within the framework of the festival are sports competitions. In particular, at the moment football competitions are being held among boys and volleyball competitions among girls.
The competitions were opened by S. Davletov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual-educational affairs of UrSU, R. Sharipov, Rector's adviser, and A. Kochkarov, an expert of the Khorezm regional office of the Youth Affairs Agency, sent a congratulatory speech.