Ochiq darslar samaradorligi o'rganilmoqda
Joriy yilning 25-fevral kuni UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi oʻqituvchisi G.Xusainova  221-guruh amaliy filologiya yoʻnalishi talabalariga Davlat tilida ish yuritish va monitoring fanidan ochiq dars o'tkazdi.
Ochiq dars "Tashkiliy hujjatlar: guvohnoma, yoʻriqnoma, nizom-ustav. Shartnomaning oʻziga xos xususiyatlari" mavzusida bo'lib o'tdi. Dars jarayonida talabalar tashqi hujjat va ularning turlari, tuzilishi haqida toʻliq maʼlumotga ega boʻldilar. Turli tarqatma materiallar, guruh boʻlib ishlash orqali mavzuni yanada mustahkamladilar.
Darsda kuzatuvchi sifatida O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti, f.f.d. D.Yoʻldoshev va U.Rajabovalar ishtirok etishdi. Kuzatuvchilar dars samaradorligi haqida oʻz fikr-mulohazalarini bildirishdi.

Изучается эффективность открытых занятий
25 февраля текущего года преподаватель кафедры узбекского языкознания филологического факультета УрГУ Хусаинова Г. провела открытый урок на тему администрирования и контроля на государственном языке для студентов 221 группы прикладного филология.
Проведено открытое занятие на тему «Организационные документы: свидетельство, инструкция, устав. Особенности договора». В ходе занятия студенты получили полную информацию о внешних документах, их видах и структуре. Различные раздаточные материалы подкрепляли тему посредством групповой работы.
Доцент кафедры узбекского языкознания, к.э.н. Участие приняли Д. Юлдошев и У. Раджабова. Наблюдатели давали отзывы об эффективности урока.