Universitet tyutorlari uchun navbatdagi oʼquv-seminar boʼlib oʼtdi
Bugun, 7-oktabr kuni universitet tyutorlari uchun navbatdagi oʼquv-seminar boʼlib oʼtdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, universitet Bosh hisobchisi A.Xaitboyev, fakultet yoshlar bilan ishlash boʼyicha dekan oʼrinbosarlari, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo’lim xodimlari hamda universitet tyutorlari ishtirok etdi. Shuningdek, Urganch shahar FVB boshligʼi oʼrinbosari E.Narimov, Ipoteka bank Xorazm viloyati filiali boʼlim boshligʼi S.Kenjayevlar mehmon boʼldi.
Seminarda talabalar uchun ta'lim krediti ajratish, kredit olish yo'l-yo'riqlari, shartnoma masalalari bilan bog'liq muammolar bo'yicha yaqindan tanishtirib o'tildi.
Kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik, talabalarning ijara xonadonlarini doimiy nazorat qilish, turli koʼngilsizliklarni oldini olish masalalari muhokama etildi.

Сегодня, 7 октября, состоялся очередной образовательный семинар для тьюторов университета. В нем приняли участие первый проректор УрГУ Д. Ибадуллаев, главный бухгалтер университета А. Хаитбоев, заместители декана факультета по работе с молодежью, сотрудники отдела, координирующего работу по обеспечению студентов жильем, и тьюторы университета. Гостями семинара были также заместитель начальника Ургенчского управления по чрезвычайным ситуациям Э.Наримов, начальник отдела банка "Ипотека" Хорезмской области С.Кенджаев.
На семинаре студенты были подробно ознакомлены с проблемами, связанными с выделением образовательных кредитов, правилами получения кредитов, договорными вопросами.
Обсуждались вопросы подготовки к осенне-зимнему сезону, постоянного контроля за арендованными студентами квартирами, предотвращения различных разочарований.