Universitet tyutorlari uchun navbatdagi oʼquv-seminar boʼlib oʼtdi
Bugun, 7-oktabr kuni universitet tyutorlari uchun navbatdagi oʼquv-seminar boʼlib oʼtdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, universitet Bosh hisobchisi A.Xaitboyev, fakultet yoshlar bilan ishlash boʼyicha dekan oʼrinbosarlari, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo’lim xodimlari hamda universitet tyutorlari ishtirok etdi. Shuningdek, Urganch shahar FVB boshligʼi oʼrinbosari E.Narimov, Ipoteka bank Xorazm viloyati filiali boʼlim boshligʼi S.Kenjayevlar mehmon boʼldi.
Seminarda talabalar uchun ta'lim krediti ajratish, kredit olish yo'l-yo'riqlari, shartnoma masalalari bilan bog'liq muammolar bo'yicha yaqindan tanishtirib o'tildi.
Kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik, talabalarning ijara xonadonlarini doimiy nazorat qilish, turli koʼngilsizliklarni oldini olish masalalari muhokama etildi.

Today, on October 7, another educational seminar for university tutors was held. It was attended by the first vice-rector of UrSU D. Ibadullayev, the chief accountant of the university A. Khaitboyev, deputy deans of the faculty for working with youth, employees of the department coordinating the work of providing students with accommodation, and university tutors. Also, the deputy head of Urganch Emergency Management E.Narimov, head of department of Ipoteka bank Khorezm region S.Kenjayev were guests.
At the seminar, students were closely introduced to the problems related to the allocation of educational loans, guidelines for obtaining loans, and contract issues.
Preparation for the autumn-winter season, constant monitoring of students' rented apartments, and prevention of various disappointments were discussed.