Malaga universiteti (UMA) va Urganch davlat universiteti o'rtasidagi institutlararo kelishuvga ko'ra, Ispaniyaning Malaga universitetida o'qish va malaka oshirish istagida bo'lganlar uchun  YANGI chaqiruv GEOGRAFIYA, GEODEZIYA, KARTOGRAFIYA, MASAFADAN ZONDLASH, Atrof-muhit fanlari yo'nalishida e'lon qilindi.
Nomzodlar qo'shimcha ma'lumot olish uchun quyidagi havoladan foydalanishlari kerak:
Quyidagi havolada siz qo'ng'iroq va qo'shimchalar haqidagi barcha ma'lumotlarni topasiz: http://u.uma.es/dWl/
Xalqaro talabalar uchun http://u.uma.es/dWs/ maxsus bo'limlarida siz ushbu harakatlanishlarni boshqarish bilan bog'liq barcha ma'lumotlar va hujjatlarni topasiz.
XODIMLAR
Quyidagi havolada siz qo'ng'iroq va qo'shimchalar haqidagi barcha ma'lumotlarni topasiz: http://u.uma.es/d5Y/
Xalqaro xodimlar uchun maxsus bo'limlarda http://u.uma.es/dWt/ siz ushbu harakatlanishlarni boshqarish bilan bog'liq barcha ma'lumotlar va hujjatlarni topasiz.

According to the Inter Institutional Agreement between University of Malaga (UMA) and Urgench State University NEW call, in GEOGRAPHY,GEODESY, CARTOGRAPHY, REMOTE SENSING,Environmental sciences direction, announced for those who want to study and to be trained at University of Malaga, Spain.
Candidates need to use following link to find more information:
STUDENTS:
In the following link you will find the all the information about the call and the annexes: http://u.uma.es/dWl/
In the specific sections for international students http://u.uma.es/dWs/ you will find all the information and documentation associated with the management of these mobilities.
STAFF
In the following link you will find the all the information about the call and the annexes: http://u.uma.es/d5Y/
In the specific sections for international staff http://u.uma.es/dWt/ you will find all the information and documentation associated with the management of these mobilities.