“Oramizdagi gaplar” spektakili namoishi
Yangi 2024- yilning 5-yanvar sanasida Urganch davlat universiteti homiyligida O`zbek filologiyasi fakultetining Rust li va adabiyoti , Tilshunoslik, Adabiyotshunoslik kafedralari barcha professor-o`qituvchilari hamda ishchi hodimlari uchun Xorazm viloyati musiqali
drama teatiriga spektakl tomoshasiga tashrif tashkillashlashtirildi.
Mazkur spektakl “Oramizdagi gaplar” deb nomlanib, spektaklda o`z vazifasini suiistemolqilish, mas’uliyatsizlik, poraxo`rlik kabi illatlarning zarari va oqibatlari teatr aktyorlari jamoasi tomonidan mahorat bilan yoritib berildi. Universitet homiyligida tashkil qilingan ushbu
spektak tomoshasi orqali tashrif buyurgan barcha professor-o`qituvchilar va ishchi hodimlar o`zlari uchun kerakli xulosalar olib ma’naviy hordiq chiqardilar. Urganch davlat universiteti tomonidan va kasaba uyushmalari qo`mitasi tomonidan barcha professr-o`qituvchi va
ishchi xodimlar uchun teatr tomoshalari, sport musobaqalari va respublika bo`ylab sayohatlar muntazam tashkillashtirib kelmoqda.

Приставлениe спектакля « Разговоры между нами»
5 января 2024 года под эгидой Ургенчского государственного университета было организовано посещение музыкально-драматического театра Хорезмской области для всех профессоров, преподавателей и сотрудников кафедр ржавчины и
литературы, языкознания и литературоведения факультета Узбекская филология.
Этот спектакль назывался «Разговоры между нами», и коллектив актеров театра умело разъяснял вред и последствия злоупотребления служебным положением, безответственности и взяточничества. Все профессора, преподаватели и сотрудники,
посетившие этот спектакль, организованный под эгидой университета, получили необходимые заключения и получили духовный отдых. Ургенчский государственный университет и комитет профсоюзов регулярно организуют театральные представления,
спортивные соревнования и поездки по республике для всех профессорско-преподавательского состава и сотрудников.