O'zbek tili va adabiyoti kafedrasida "Adabiyotshunoslikning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy hamda "O'zbek adabiyotini o'qitishning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-uslubiy seminar bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 21-fevral kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasida "Adabiyotshunoslikning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy hamda "O'zbek adabiyotini o'qitishning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-uslubiy seminar bo'lib o'tdi.
Seminar yig'ilishida dotsent B.Rahimova "Adabiyot darslarida ko'rgazmalilik, videotasvirlardan foydalanishning ahamiyati", kafedra o'qituvchisi D.Qo'ziyeva "Ogahiy g'azallarida faqir maqomi va faqir obrazi" mavzusida o'z ma'ruzalarini bayon qilishdi. Yig'ilishda O'zbek tili va adabiyoti kafedrasining professor-o'qituvchilari hamda tadqiqotchilari faol qatnashdi va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi.

На кафедре узбекского языка и литературы прошли научно-теоретический семинар «Актуальные проблемы литературоведения» и научно-методический семинар «Актуальные проблемы преподавания узбекской литературы».
21 февраля текущего года на кафедре узбекского языка и литературы факультета узбекской филологии Ургенчского государственного университета прошел научно-теоретический семинар на темы «Актуальные проблемы литературоведения» и «Актуальные проблемы преподавания узбекской литературы».
На заседании семинара свои лекции на тему «Визуальность, важность использования видеоизображения на уроках литературы» представили доцент Рахимова Б., преподаватель кафедры Козиева Д. «Положение бедных и образ бедных». беден газелями Огахи». Профессора и научные сотрудники кафедры узбекского языка и литературы активно приняли участие во встрече и высказали мнения по теме.