Urganch davlat universiteti talabasi “Osh chempionati”da 1-oʻrinni qoʼlga kiritdi
Bugun O'zbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan Xorazm viloyati hokimligi tashabbusi bilan “Ulli hovli” majmuasida "Osh chempionati" boʻlib oʻtdi.  Chempionatda viloyatimizning barcha tumanlari va oliy taʼlim muassasalaridan jamoalar ishtirok etishdi.
Ular qatorida Urganch davlat universiteti ham munosib ishtirok etdi va  Kimyoviy texnologiyalar fakulteti 1-bosqich talabasi Odilbekov Jahongir faxrli 1-o‘rinni egalladi.
Gʼolib talabamizni va Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasini ushbu yutuq bilan qizgʼin qutlaymiz!

Студентка Ургенчского государственного университета заняла 1 место на «Чемпионате Оша».
Сегодня, по случаю 32-й годовщины принятия Государственного флага Республики Узбекистан, в комплексе «Улли Ховли» по инициативе хокимията Хорезмской области состоялся «Чемпионат Оша». В чемпионате приняли участие команды всех районов и высших учебных заведений нашей области.
Среди них принял участие Ургенчский государственный университет, а почетное 1 место занял студент 1 курса химико-технологического факультета Одилбеков Джахангир.
Сердечно поздравляем нашего студента-победителя и коллектив химико-технологического факультета с этим достижением!