Urganch davlat universiteti talabasi “Osh chempionati”da 1-oʻrinni qoʼlga kiritdi
Bugun O'zbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan Xorazm viloyati hokimligi tashabbusi bilan “Ulli hovli” majmuasida "Osh chempionati" boʻlib oʻtdi.  Chempionatda viloyatimizning barcha tumanlari va oliy taʼlim muassasalaridan jamoalar ishtirok etishdi.
Ular qatorida Urganch davlat universiteti ham munosib ishtirok etdi va  Kimyoviy texnologiyalar fakulteti 1-bosqich talabasi Odilbekov Jahongir faxrli 1-o‘rinni egalladi.
Gʼolib talabamizni va Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasini ushbu yutuq bilan qizgʼin qutlaymiz!

A student of Urganch State University won the 1st place in the "Osh Championship".
Today, on the occasion of the 32nd anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan, the "Osh Championship" was held at the "Ulli Khovli" complex on the initiative of the Khorezm region hokimity. Teams from all districts and higher educational institutions of our region took part in the championship.
Among them, Urganch State University took part, and Odilbekov Jahangir, a 1st-year student of the Faculty of Chemical Technologies, took the proud 1st place.
We warmly congratulate our winning student and the team of the Faculty of Chemical Technologies with this achievement!