"O'zmilliybank" AJ Xorazm viloyati Bosh boshqarmasida til bayramiga bag'ishlangan ma'ruza eshittirildi.
O'zbek tiliga davlat tili maqomi berilgan sana munosabati bilan joriy yilning 21-oktabr sanasida Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi Dildora Sultanova "O'zmilliybank" AJ Xorazm viloyati Bosh boshqarmasi xodimlari yig'ilishida o'z ma'ruzasi bilan ishtirok qildi.
Ma'ruza davomida tilimizga davlat tili maqomining berilishi, o'zbek tili tarixi va taraqqiyot bosqichlari, ayni damda tilimiz rivoji yo'lida olib borilayotgan islohotlar yuzasidan ahamiyatli fikrlar aytib o'tildi.

В головном офисе АО «Узмиллийбанк» Хорезмской области прошла лекция, посвященная языковому празднику.
В связи с датой присвоения узбекскому языку статуса государственного, 21 октября текущего года преподаватель кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии Ургенчского государственного университета Дилдора Султанова на заседании С его лекцией приняли участие сотрудники головного офиса АО «Узмиллийбанк» Хорезмской области.
В ходе лекции были затронуты важные моменты, касающиеся предоставления нашему языку статуса государственного, история и этапы развития узбекского языка, а также реформы, проводимые в направлении развития нашего языка.