Urganch davlat universitetida "Bitiruvchilar va ish beruvchilar" uchrashuvi o'tkazildi
18-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61-sonli qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Bitiruvchilar va ish beruvchilar” uchrashuvi bo'lib o'tdi.
✅Uchrashuvda 30 dan ortiq yirik ish beruvchi korxonalar, tashkilotlar va muassasalar rahbarlari ishtirok etib, davlat korxona va tashkilotlariga ishga joylashish masalalari ko’rib chiqildi hamda korxona rahbarlari talabalarga soha yo’nalishlari bo’yicha mavjud bo’sh ish o’rinlari to’g’risida ma’lumot berishdi. Shuningdek, jarayonning o'zida 87 nafar talaba-yoshlar bilan o'zaro shartnoma tuzilib, ularning bandligi ta'minlandi.
Shuningdek, uchrashuv doirasida bitiruvchi talabalarning bandligini ta'minlash maqsadida yarmarka tashkil etilib, unda viloyatdagi nufuzli korxonalar o'zlarining mahsulotlari va bo'sh ish o'rin vakantlari bilan qatnashdilar.

"Alumni and Employers" meeting held at Urgench State University
On April 18, in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 “On additional measures to assist graduates of higher education institutions in finding employment”, a meeting of “Graduates and Employers” was held at the Faculty of Chemical Technologies of the Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni.
✅The meeting was attended by heads of more than 30 large employer enterprises, organizations and institutions, and issues of employment at state enterprises and organizations were considered, and enterprise leaders provided students with information about available vacancies in their fields. Also, during the process, mutual contracts were concluded with 87 students and young people, ensuring their employment.
Also, as part of the meeting, a fair was organized to ensure the employment of graduating students, in which reputable enterprises in the region participated with their products and job vacancies.