5-sentabr kuni Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakultetida tanishtiruv haftaligi doirasidagi uchrashuvlar bo`lib o`tdi. Fakultet professor-o‘qituvchilari birinchi kurs talabalariga ta’lim jarayoni, fakultetdagi o‘quv-madaniy hayot, shuningdek, universitet ichki tartib-qoidalari tushuntirildi.
Uchrashuvda fakultet talabalari tomonidan so‘nggi yillarda erishilgan yuksak yutuqlar, xususan, Yevropa va Osiyo chempionatlaridagi g‘alabalar, hamda yo‘nalishlar kesimida professor-o‘qituvchilarning ilmiy salohiyati va tajribalari haqida ham atroflicha ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, muloqotda universitet odob-axloq qoidalari, kredit-modul tizimi hamda o’quv va dars jarayonlari, shuningdek, fakultetda talabalar uchun yaratilgan imkoniyat va sharoitlar haqida ma’lumotlar berildi.

Ознакомительная неделя
5 сентября на факультете спортивной деятельности, педагогики и психологии состоялись встречи в рамках ознакомительной недели. Профессорско-преподавательский состав факультета разъяснил студентам первого курса учебный процесс, учебно-культурную жизнь факультета, а также внутренние правила и распорядок университета.
В ходе встречи была представлена подробная информация о высоких достижениях студентов факультета за последние годы, в частности о победах на чемпионатах Европы и Азии, а также о научном потенциале и профессиональном опыте профессорско-преподавательского состава по направлениям подготовки.
Кроме того, в рамках диалога были даны разъяснения по правилам университетской этики, кредитно-модульной системе, организации учебного и образовательного процесса, а также возможностям и условиям, созданным для студентов на факультете.