"Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni o'tkazildi.
Bugun, 30-yanvar kuni Urganch davlat universitetida Filologiya va san’at fakulteti tashabbusi bilan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining ilk soni o’tkazildi. Unda fakultetning professor-o'qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok qildi.
Tadbirning bu galgi soniga O'zbek tili ta'lim yo'nalishi talabalari uchun Erkin Samandarning "Quyun izlari yoxud Ogahiy", Rus tili ta'lim yo'nalishi talabalari uchun M.Bulgakovning "Usta va Margarita" asarlari tanlab olinib, unda ishtirokchilar 2 shart davomida badiiy maydonda oʻzaro kuch sinashdi.
Tadbir davomida 234-O'zbek tili guruhi talabalari tomonidan sahna ko'rinishi, kuy-qo'shiq va go'zal raqslar namoyish etildi.

The next edition of the "Book-loving Student" competition was held.
Today, January 30, the first edition of the "Book-loving Student" competition, traditionally held at the initiative of the Faculty of Philology and Arts, was held at Urgench State University. Faculty professors, teachers and students participated in it.
For this edition of the event, Erkin Samandar's "Kuyun izlari or Ogahiy" for students of the Uzbek language department and M. Bulgakov's "Master and Margarita" for students of the Russian language department were selected, and the participants competed in the artistic arena during 2 conditions.
During the event, students of the 234th Uzbek language group performed stage performances, songs and beautiful dances.
Each condition was duly evaluated by the jury, and the winners of the competition were awarded diplomas and souvenirs.