Talabalar turar joyida Filologiya va san'at fakulteti dekani, professor D.Q.G'ayipov bilan uchrashuv o'tkazildi
Joriy yilning 2-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti dekani, professor D.Q.G'ayipov 5-son talabalar turar joyiga tashrif buyurib, fakultet talabalari bilan uchrashdi.
Tashrif davomida xonalar ozodaligi, TTJning o'rnatilgan ichki tartib-qoidalariga rioya qilinganligi, dars jarayonlariga tayyorlanishda mavjud shart-sharoitlar ko'zdan kechirildi. Shuningdek, talabalarning bir-biriga boʻlgan munosabati va muomalasi, tozalik qoidalari xususida so'z yuritildi. Talabalarga yaratilgan imkoniyat va shart-sharoitlarning kengligi, ularga qaratilayotgan e'tibor yuzasidan batafsil ma'lumotlar berildi.

A meeting was held with the Dean of the Faculty of Philology and Arts, Professor D.Q. Gayipov, at the student residence
On February 2 of this year, the Dean of the Faculty of Philology and Arts of Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, Professor D.Q. Gayipov visited the student dormitory No. 5 and met with the students of the faculty.
During the visit, the cleanliness of the rooms, compliance with the established internal regulations of the dormitory, and the existing conditions for preparing for class processes were examined. The attitude and behavior of students towards each other, as well as the rules of cleanliness were also discussed. Students were provided with detailed information about the opportunities and conditions created for them, and the attention paid to them.