O'zbek tili va adabiyoti kafedrasining "Adabiyotshunoslikning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy seminari bo'lib o'tdi
Joriy yilning 10-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasining "Adabiyotshunoslikning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy hamda "O'zbek adabiyotini o'qitishning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-uslubiy seminari bo'lib o'tdi.
Seminar yig'ilishida O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti S.Matkarimova "Avaz qit'alarida Navoiyga izdoshlik" mavzusida, magistrant K.Komiljonova "Ogahiy lirikasini o'qitishda yangi pedagogik texnologiyalardan foydalanish" mavzusida ma'ruza qildilar.

На кафедре узбекского языка и литературы состоялся научно-теоретический семинар на тему «Актуальные проблемы литературоведения».
10 марта этого года кафедра узбекского языка и литературы филологического факультета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни провела научно-теоретический семинар на тему «Актуальные проблемы литературоведения» и научно-методологический семинар на тему «Актуальные проблемы преподавания узбекской литературы».
На семинаре доцент кафедры узбекского языка и литературы С. Маткаримова прочитала лекцию на тему «Следуя за Навои на континентах голоса», а магистрантка К. Комильонова — лекцию на тему «Использование новых педагогических технологий в преподавании лирики Огахия».