Bugun Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasida germaniyalik ekspert, sun’iy intellekt bo‘yicha mutaxassis Renate Simonayt ishtirokida professor-o‘qituvchilar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Trening davomida sun’iy intellektning ta’lim jarayonidagi o‘rni va ahamiyati, zamonaviy raqamli texnologiyalardan samarali foydalanish usullari hamda o‘qitishda innovatsion yondashuvlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Ishtirokchilar amaliy mashg‘ulotlar orqali turli KI vositalaridan foydalanish bo‘yicha o‘z bilim va ko‘nikmalarini yanada mustahkamlashdi.

Искусственный интеллект — важный фактор современного образования!
Сегодня на кафедре романо-германской филологии факультета иностранных языков Ургенчского государственного университета был организован семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава с участием немецкого эксперта, специалиста в области искусственного интеллекта Ренате Симонайт.
В ходе тренинга была представлена подробная информация о роли и значении искусственного интеллекта в образовательном процессе, эффективных способах использования современных цифровых технологий, а также об инновационных подходах в обучении.
Участники посредством практических занятий укрепили свои знания и навыки использования различных инструментов искусственного интеллекта.