O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti Sanat Sariev Xorazm televideniyesidagi Assalom Xorazm dasturida Navoiy ijodi haqida gapirdi.
UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchilari,fakultet ARM xodimlari hamda Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o'zbek tili va adabiyoti universiteti huzuridagi Davlat tilida ish yurirish asoslarini o'qitish va malaka oshirish markazi Xorazm viloyati hududiy bo'linmasi mutaxassislari bilan hamkorlikda joriy yilning 9-fevral sanasida Alisher Navoiy tavalludining 580 yilligiga bag'ishlangan "Navoiy - so'z mulkining sultoni" deb nomlangan ma'naviy-ma'rifiy tadbir o'tkazishdi.
Tadbirdagi ma'ruzalar, sahna ko'rinishlari, kitob ko'rgazmasi va badiiy chiqishlar barchada katta taassurot qoldirdi

Доцент кафедры узбекского языка и литературы, к.э.н. (Д.б.н.) Санат Сариев рассказал о работе Навои в программе «Ассалом Хорезм» на Хорезмском телевидении
Преподаватели кафедры узбекского языкознания филологического факультета УрГУ,
сотрудники Информационно-ресурсного центра факультета и специалисты Хорезмского областного филиала Центра подготовки и повышения квалификации по государственному языку Ташкентского государственного университета узбекского языка и литература имени Алишера Навои 9 февраля этого года совместно с Министерством образования и науки Республики Узбекистан проведено духовно-просветительское мероприятие, посвященное 580-летию Алишера Навои, под названием «Навои - султан царство слов ». выставка и художественные выступления произвели на всех огромное впечатление.