Udmurtiya davlat universiteti va Urganch davlat universiteti oʻrtasidagi hamkorlik aloqalari kengaymoqda
2022-yil 4-fevral kuni Rossiya Federatsiyasining Udmurtiya davlat universiteti Tabiiy fanlar instituti va  Urganch davlat universiteti o'rtasida  hamkorlikni rivojlantirish takliflar bo'yicha  uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda UrDU Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvanov  boshchiligida  fakultet  kafedra mudirlari ishtirok etdilar.  Uchrashuv avvalida ikki universitetning Tabiiy fanlar fakultetlari imkoniyatlari to'g'risida oʻzaro ma'lumot almashishdilar.
Uchrashuv davomida universitet  professor-o'qituvchilari   tomonidan onlayn almashinuv dars  mashg'ulotlari olib borish, fakultetning  talabalari uchun  olimpiadalar  tashkil etish, UrDU talabalarini   Udmurtiya davlat universitetiga grand asosida jalb etish imkoniyatlari hamda oliy ta'limdan keyingi ta'lim dasturlari bo'yicha takliflar ko'rib chiqildi.
urdu.uz, Udmurtiya davlat universiteti va Urganch davlat universiteti oʻrtasidagi hamkorlik aloqalari kengaymoqda

Сотрудничество между Удмуртским государственным университетом и Ургенчским государственным университетом расширяется
4 февраля 2022 года состоялась встреча между Институтом естественных наук Удмуртского государственного университета Российской Федерации и Ургенчским государственным университетом по предложениям о развитии сотрудничества.
В совещании приняли участие заведующие кафедрами факультета естественных наук УрГУ во главе с деканом Х. Полвановым. В начале встречи два университета обменялись информацией о возможностях факультетов естественных наук.
В ходе встречи преподаватели вуза обсудили возможность проведения онлайн-занятий по обмену, организации олимпиад для студентов факультета, возможность привлечения студентов УрГУ в Удмуртский государственный университет на общих основаниях и программы последипломного образования.